Рамос: Меси поставя съдиите под натиск

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос каза, че звездата на Барселона Лионел Меси поставя съдиите под огромен натиск, когато двата отбора играят един срещу друг. Барселона и Реал завършиха 2:2 на "Камп Ноу" в среща от 36-ия кръг на испанското първенство, а двубоят бе изпълнен с дискусионни решения. В края на първото полувреме Сержи Роберто от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон за удар срещу Марсело, а главният съдия Алехандро Ернандес Ернандес показа още осем жълти картона в мача.

"Меси постави съдиите под натиск на полувремето, когато отиде да се разправя с тях в тунела. Не знам дали някоя камера е заснела това, но се видя, че през второто полувреме критерият на отсъжданията се промени", заяви Рамос след двубоя. Освен това Рамос обвини нападателя на каталунците Луис Суарес в преиграване. През първото полувреме уругваецът лежеше на земята, искайки помощ, но играчите на Реал отказаха да спрат играта, което ядоса играчите и феновете на Барселона.

"Когато съперник е на земята и изпитва истинска болка, е нормално да изчистиш топката в тъч. Но всички добре познаваме Суарес и знаем как действа той. Уважавам Барселона, но мнението ми е, че в тази ситуация нямаше нужда от спиране на играта", коментира защитникът. В края на мача играчите на Реал имаха претенции за неотсъдена дузпа заради нарушение на Жорди Алба срещу Марсело, но исканията им не бяха уважени.