Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Кубрат 2016 с категорична победа над Ботев (Нови пазар)

„Кубрат 2016“ (Кубрат) се наложи с категоричното 5:0 у дома над гостите от „Ботев“ (Нови пазар) в неделна среща от ХХVIII кръг на Североизточна трета лига. Въпреки успеха обаче тима остана на предпоследното 10 място в класирането със спечелените 17 точки. Гостите от Нови пазар са едно място по-напред с 21 точки, но в пролетният дял от първенството отбора играе слабо и с всеки изминал кръг слиза все по-надолу в класирането, вследствие натрупаните загуби.

В Кубрат двубоя започна с териториално превъзходство на домакините. Възпитаниците  на Милен Петров въпреки непрестанните атаки на вратата на Тодор Тодоров трудно успяваха да създават сериозни опасности. Гостите от Нови пазар разчитаха на по-прибрани действия и бързи контраатаки. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

Втората част продължи с по-продължително владеене на топката от страна на „Кубрат 2016“. В 48 мин. неостаряващият ветеран на отбора Ивелин Спасов след като преодоля двама защитници на гостите заби топката в мрежата им за 1:0. В 54 мин. Гюрсес Александров удвои преднината на „Кубрат 2016“, няколко минути след това сина на старши треньора Милен Петров, Петър Петров се отчете с нов гол за 3:0. Явно вече с прекършени мераци за игра гостите се прибраха в своята половина и бяха наказани с нови два гола – Атила Юмер – 4:0 и последното попадение от дузпа в 78 мин. реализира Гюрсес Александров.