"Бомбонера" тласна Бока към титлата (видео+галерия)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс е само на крачка от голямата цел. Грандът от Буенос Айрес има нужда от една точка, за да триумфира с титлата в местната Суперлига за втора поредна година. "Генуезците" надвиха много трудно с 2:0 Унион Санта Фе пред пълните трибуни на "Бомбонера" в последното си домакинство за сезона от 26-ия кръг на първенството, като вече имат 56 точки.

Герой за "жълто-сините" стана нападателят Рамон Абила, който отбеляза и двете попадения в края на мача. Пристигналият през януари от Уракан футболист взриви трибуните в 78-ата минута, а след това с красиво попадение в 88-ата минута капарира титлата. Най-добрият футболист на Бока през този сезон Кристиян Павон пък асистира за двете попадения, след като през първата част страхотно спасяване на вратаря и гредата му попречиха да се разпише.

"Бомбонера" тласна Бока към титлата@@@

Отборът на Гийермо Скелото за пореден път през 2018 година не впечатли с играта си, като в голяма част от мача, оставаше инициативата на гостите. Страхотната подкрепа от трибуните на "Бомбонера" отново се оказа решаваща за най-обичания клуб в Аржентина.

Феновете на Бока напълниха митичния стадион, за да се опитат да помогнат на своите любимци, които изпитват трудности поради ред причини. Някой от тях са множеството контузии на основни футболисти, незадоволителната форма на други водещи играчи, като Карлос Тевес, който беше сменен още в 59-ата минута, въпреки че тима му имаше нужда от задължителна победа. Освен това победата с 2:1 на преследвача Годой Крус в дома на Архентинос Хуниорс ден по-рано разклати трона на шампионите, след като "винарите" се изравниха на върха с именития си съперник.

Кръг преди края за Годой двата тима имаха

53 точки

, но Бока имаше две срещи по-малко. Първата беше срещу Унион, която върна преднината от три точки на тима, а в сряда предстои и преиграването срещу Химнасия Ла Плата. Двубоят от миналия

25-и кръг

беше отложен поради наводнен терен, като през изминалата седмица нямаше как да се преиграе, тъй като Бока гостуваше на колумбийския Жуньор (

1:1

) в Копа Либертадорес,

където мач преди края на груповата фаза е на трето място и рискува сензационно да отпадне от турнира

.

След победата с

2:0

на Унион обаче много трудно Бока може да изпусне титлата. "Генуезците" трябва да загубят и двете си гостувания до края на сезона - Химнасия и Уракан, а Годой да спечели домакинството си на Тигре, след което да победи Бока във финален мач за титлата.

края на февруари

, като вече има девет гола в първенството след отбелязаните четири с екипа на Уракан, в първата част на сезона.

Този успех беше

18-и за Бока от 25 мача

, като момчетата на Скелото имат

45 отбелязани гола и 17 допуснати

, което прави тима лидер и при тези показатели в шампионата.

Унион записа шеста загуба в

Суперлига

и остана на девето място с

40 точки

, но продължава да има шансове за класиране в Копа Судамерикана за сезон 2018/2019 година.