Лас Палмас загуби на почти празния "Гран Канария"

Изпадналият Лас Палмас загуби с 0:1 от Хетафе в среща от 36-ия кръг на испанското първенство. Двубоят ще се запомни с обидно малкото публика - едва 4624 зрители за капацитет от 30 хиляди. Двата тима удариха общо три греди, а в 88-ата Анхел Родригес донесе победата за гостите от “Колисеум Алфонсо Перес”.

Домакините имаха териториално преимущество през първата част. Голови положения обаче липсваха. Най-добрият шанс се откри пред Алехандро Галвес, който нацели греда в деветата минута. След почивката централният защитник на канарския тим отново удари греда. Това стана в 53-ата минута, като този път стреля с крак, а не с глава. В 76-ата Хорхе Молина изпусна, след като получи брилянтно подаване около точката на дузпата. В 78-ата и Анхел Родригес прати топката в гредата. Десет минути по-късно Анхел донесе успеха на кастилския тим след грешка в защитата на домакините и отнета топка в близост до вратата на Леандро Чичисола.