Барса запази статута "непобеден" след съдийски цирк в Ел Класико (видео+галерия)

Новият шампион на Испания Барселона продължава без поражение в Примера след 2:2 срещу Реал Мадрид в схватка от 36-ия кръг на Ла Лига, играна пред 97 939 зрители на “Камп Ноу”. Голямото шоу с марка "Ел Класико" тази вечер мина под сянката на груби съдийски грешки, определили крайния изход. Луис Суарес откри резултата в десетата минута, а Кристиано Роналдо изравни в 15-ата. В края на полувремето съдията подмина червен картон на Гарет Бейл, а секунди преди почивката правилно изгони Сержи Роберто. В 52-ата минута реферът Ернандес Ернандес подмина очевидно нарушение на Луис Суарес, уругваецът спечели огромно предимство, а секунди по-късно Лионел Меси отбеляза за "блаугранас". В 72-ата Гарет Бейл изравни. В 76-ата реферът не отсъди дузпа за "белите" за нарушение на Жорди Алба срещу Марсело.

Луис Суарес поведе атаката на каталунците, подкрепян от Лионел Меси. Ернесто Валверде постави вдясно Филипе Коутиньо и вляво - Андрес Иниеста.

Рафаел Варан успя да се възстанови и зае място до Серхио Рамос в центъра на защитата. Зинедин Зидан предпочете 4-3-3 с нападение, оформено от Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо.

Барселона - Реал Мадрид@@@

Срещата на "Камп Ноу" започна с по-дейна игра на домакините. В четвъртата минута Меси изведе Суарес в наказателното поле, уругваецът стреля моментално, но Варан се намеси и изби в корнер. В шестата Кристиано беше спрян от флага за засада. Повторенията показаха, че ситуацията е доста дискусионна.

В десетата минута каталунският тим откри резултата след хубава акция. Суарес много хитро изведе Сержи Роберто, който се отскубна сам отдясно и центрира към далечната греда. Меси увлече защитниците и Луис Суарес остана непокрит на задната греда, откъдето реализира с удар от въздуха - 1:0.

"Лос бланкос" отговориха доста бързо. В 15-ата Кристиано подаде атрактивно с пета към Тони Кроос, той центрира към непокрития на втора греда Бензема, френският нападател насочи с глава в малкото наказателно поле, където Роналдо изпревари Жерард Пике - 1:1. Португалецът получи удар в глезена от защитника, но се завърна на терена сравнително бързо.

В 24-ата Кристиано Роналдо стреля с глава над гредата. Може би по-добрият вариант беше да остави топката за Бензема, който беше на доста по-добра позиция. Три минути по-късно "блаугранас" допуснаха нова грешка в средата на терена и в рамките на секунда-две Кристиано беше изведен от Лука Модрич в наказателното поле. Марк-Андре тер Стеген се придвижи бързо и португалецът би в неговите крака.

Минута по-късно Роналдо отново беше свободен, този път на левия фланг. Номер 7 реши да стреля силно по диагонала и броени сантиметри го разделиха от целта. В 31-ата Жорди Алба и Модрич се сдърпаха, като левият защитник първи "се озъби", но се отърва без картон. В 40-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" се измъкнаха от пресата и след това атакуваха на скорост защитата на съперника. Бензема реши да шутира по диагонала и прати кълбото в аут. Две минути по-късно Коутиньо изведе Меси, той опита да финтира Кейлор Навас, но кълбото му избяга.

Полувремето завърши с неприятни сцени. Първо, Луис Суарес и Серхио Рамос си скочиха и си "спечелиха" жълти картони. Малко по-късно Лео Меси умишлено се хвърли за грубо нарушение в краката на "белия" капитан и също получи картон. В 45-ата Гарет Бейл атакува с бутони прасеца на Самюел Юмтити. Това остана скрито от очите на съдиите, макар че страничният рефер беше много близо. Уелсецът заслужаваше червен картон, като минути по-рано фаулира остро и Андрес Иниеста. Във втората добавена минута Сержи Роберто си изпусна нервите и удари без топка в лицето Марсело, за което получи справедлив директен червен картон. Бразилецът хитро провокира своя съперник с побутване с лакът.

На почивката Валверде извади Коутиньо, за да пусне десен защитник - Нелсон Семедо. Зидан пък смени Кристиано, който получи болки в глезена при своя гол. Марко Асенсио зае позиция по лявото крило. В 50-ата Семедо се увлече в предни позиции и даде начало на контра за гостите. Асенсио се устреми по крилото, Бейл търсеше място в наказателното поле, но Асенсио реши да завърши нападението с удар - в ръцете на вратаря.

В 52-ата Луис Суарес очевидно изрита Рафаел Варан, но съдията подмина нарушението. Уругваецът тръгна напред, подаде към Меси, аржентинецът запази топката и я завъртя по фамозен начин към близкия ъгъл, пращайки топката до гредата в мрежата - 2:1 за Барса. В 54-ата "лос кулес" отново пратиха топката в мрежата, но секунди по-рано беше регистрирана засада, за която останаха сериозни съмнения. В 58-ата Семедо беше изведен отдясно в наказателното поле, центрира успоредно на аутлинията, но Паулиньо се размина с топката. Бразилецът беше влязъл минута по-рано, а "Камп Ноу" аплодира напускащия Андрес Иниеста.

Барселона - Реал Мадрид 2:2@@@

В 70-ата Луис Суарес хитро изрита топката напред, извеждайки Меси. Аржентинецът се втурна към наказателното поле и стреля по диагонала - Навас плонжира и изби в корнер. В 72-ата Бейл изравни резултата след прекрасен фалцов удар от дъгата. Брилянтното подаване дойде от крака на Асенсио. В 76-ата Марсело овладя в наказателното поле, пусна топката напред, Алба го изрита в единия крак, но съдията скандално реши, че това не е дузпа.

В 82-ата Меси малко щастливо успя да стигне до топката, навлезе в наказателното поле, след което стреля фалцово към далечната греда и сантиметри го разделиха от целта. При следващата атака Лео подмина с лекота Каземиро в наказателното поле и от позиция за центриране реши да стреля, като този път Навас беше подготвен за разлика от мача с Байерн. До края и двата тима потърсиха победата, като гостите от Мадрид доста по-продължително се задържаха пред наказателното поле на съперника.

Барса има още три изпитание до края на сезона, в които ще се опита да не допусне загуба. Мислите на Реал Мадрид са изцяло насочени към финала в Шампионската лига на 26 май.