Зверев отново триумфира в Мюнхен

Поставеният под номер 1 в основната схема Александър Зверев защити титлата си от турнира на клей в Мюнхен, след като в изцяло германски финал се наложи с 6:3, 6:3 над трикратния шампион Филип Колшрайбер.

Срещата продължи едва 72 минути, а Зверев не бе затруднен особено от по-опитния си съперник.
В първия сет третият в световната ранглиста Зверев направи два поредни пробива в края, за да спечели с 6:3. В началото на втората част Колшрайбер успя да осъществи пробив, който обаче бе върнат моментално от Зверев.

21-годишният германец съумя да реализира още един в осмия гейм и в деветия затвори мача. Титлата в Мюнхен е първа за Зверев за 2018 година и общо седма в кариерата му на сингъл. Наградният фонд на турнира в Мюнхен е 501 345 евро, а за победата си германецът ще спечели 250 точки за световната ранглиста и 89 435 евро.