Лацио едва се измъкна и даде шанс на Интер (видео)

Като по чудо Лацио не загуби домакинството си на Аталанта в среща от 36-ия кръг на Серия “А”, като мачът завърши 1:1. Гостите направиха куп пропуски, удариха и една греда, но не успяха да преодолеят повече от веднъж отличния Томаш Стракоша. След този незадоволителен резултат “орлите” вече са само на 2 точки пред петия Интер, който се опитва да ги измести от място в Шампионската лига. Градският съперник Рома е с точка по-малко, но при успех над Каляри тази вечер ще вземе преднина.

Лацио допусна гол още във втората минута, когато Муса Бароу прониза Стракоша. Малко след това Алехандро Гомес уцели страничния стълб.

Столичани успяха да изравнят при една от първите си опасни акции в 24-ата минута, когато Луис Алберто намери Фелипе Кайседо на празна врата. Само четири минути по-късно Кайседо беше на крачка от второ попадение след хубаво засичане с глава, но кълбото профуча в аут.

Малко след това Луис Алберто се контузи и беше заменен, което е допълнителен проблем пред  “небесносините”.

През второто полувреме Аталанта атакуваше още по-опасно, но топката така и не пожела да влезе в мрежата. Тимът от Бергамо имаше поне три чисти възможности, но в крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при 1:1, което не е добра новина за гостите, защото те се опитват да влязат в зона “Лига Европа”. Директен техен конкурент за там е Милан, а още след седмица двата тима се изправят един срещу друг. Ако обаче Ювентус спечели Купата на Италия, то и седмата позиция ще дава квота за Европа.

В следващия кръг пък Лацио гостува на Кротоне, след което в последния приема Интер в двубой, който може да се окаже финал за участие в ШЛ.