Челси накара Ливърпул да трепери (видео)

Челси заплете интригата за местата в първата четворка, които дават право на участие в Шампионската лига. Лондончани победиха с 1:0 Ливърпул на "Стамфорд Бридж" и изостават само на три точки от мърсисайдци, като са изиграли мач по-малко. Единственото попадение в мача реализира Оливие Жиру в 32-ата минута, когато с глава насочи топката към мрежата.

Ако отборът на Конте победи Хъдърсфийлд в сряда, той ще се изравни по точки с Ливърпул преди последния кръг във Висшата лига. “Червените” обаче са с много по-добра голова разлика. Победа в последния си мач в първенството, който е домакинство на Брайтън, по всяка вероятност ще има гарантира място в четворката. В тази битка е и Тотнъм, който в момента изостава на точка от Ливърпул и има преднина от две пред Челси.

Мърсисайдци започнаха агресивно и създадоха няколко положения до средата на първото полувреме. Рефлексът на Куртоа първи пробва Фирмино с хубав изстрел, но от труден ъгъл и вратарят се справи. Отборът на Клоп се чувстваше комфортно на терена, а в 25-ата минута Садио Мане пробва силен удар, но Куртоа изби. След половин час игра отново вратарят трябваше да спасява след изстрел на Мане.

Челси - Ливърпул@@@

По-добрата игра на Ливърпул от началото на срещата не бе отразено върху резултата, а в 32-ата минута Челси поведе. Тогава Виктор Моузес центрира, топката се отклони и отиде на главата на Оливие Жиру, а французинът я отклони към мрежата. Малко по-късно Фабрегас пропусна да удвои аванса на лондончани. Той бе изведен отдясно и стреля по диагонала, но топката мина встрани от дясната греда.

След почивката отборът на Конте изглеждаше още по-добре. Той ограничаваше опитите на съперника да атакува, а в същото време успяваше да създаде опасни ситуации пред Кариус. Още в 47-ата минута Моузес стреля от добра позиция. По-късно и Канте пробва да застраши вратаря на Ливърпул, но неуспешно.

Фабрегас прати топката в мрежата на Кариус в 58-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Юрген Клоп пусна в игра Хендерсън, като отборът заигра с халфовата линия, на която разчиташе напоследък. Мърсисайдци опитваха да натиснат в търсене на изравняване, но не стигаха до положения.

Маркос Алонсо се размина с великолепен гол, като негов удар от воле мина встрани от вратата. В самия край бившият играч на Челси Соланке имаше шанс да изравни, но ударът му с глава не намери целта.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 - Жиру (32)