Вечният съперник на Юве отказа Наполи от Скудетото

Отборът на Наполи загуби всякакви шансове да детронира Ювентус от трона на Италия. Неаполитанците завършиха наравно 2:2 срещу Торино пред над 50 000 тифози на "Сан Паоло" в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Така вечният съперник на "бианконерите" спря южняците от мечтата им да спечелят Скудетото. Отборът на Маурицио Сари поведе на два пъти с голове на Дрис Мертенс (26) и Марек Хамшик (70), но Даниеле Базели (55) и Лоренцо Де Силвестри (82) връщаха попаденията. Наполи остана на шест точки от шампионите, а в оставащите 180 минути от калчото звездите на Старата госпожа имат нужда от една точка, за да триумфират за рекорден седми пореден сезон на Апенините.

Наполи има 85 точки, докато Юве има 91 точки. Торино пък остана на десето място с 48 точки.

Наполи имаше нужда единствено от победа, за да се доближи на четири точки от тима на Масимилиано Алегри и да запази мечтата си за титлата жива. Тимът, който последните седмици демонстрира видимо умора, въпреки победата с 1:0 над Юве на "Алианц Стейдиъм", атакуваше, но без да създава много чисти положения. Все пак тифозите, които демонстрираха подкрепата си към Маурицио Сари, а също така освиркваха президента Аурелио Де Лаурентис, бяха изправени на крака в 26-ата минута.

Наполи -Торино@@@

Николас Бурдисо сбърка и Мертенс се възползва от това, като даде аванс на домакините. Нападателят от Белгия днес празнуваше своя 31-и рожден ден, а попадението беше неговото 18-то през тази кампания, и също така първо от 3 март, когато се разписа във вратата на Рома при поражението с 2:4.

Втората част започна с гол за гостите, които изравниха в 55-ата минута. Адам Ляич намери в наказателното поле Базели, който стреля, топката рикошира във Влад Кирикеш и спря в мрежата на Пепе Рейна.

Аркадиуш Милик замени Мертенс, а Хамшик смени Пьотр Зиелински. Полският таран се размина с гол в 70-ата минута, когато негов хубав изстрел спря в гредата. Секунди по-късно легендата Хамшик вкара страхотен гол и върна усмивките на трибуните. Словакът беше безпощаден от 18 метра, като не остави никакви шансове на Салваторе Сиригу. Това беше гол №100 за него в Серия "А", а също така и общо 120-о попадение за клуба, където е стрелец номер едно в историята на двукратните шампиони.

В 78-ата минута Милик пропусна да вкара за 3:1, което се оказа решаващо за крайния резултат, тъй като четири минути по-късно след ново отлично подаване на Ляич Де Силвестри с глава оформи крайното 2:2.

Наполи се опита да си върне преднината, но не успя, като се сбогува със своите мечти. Единствено по-добрата голова разлика на "сините" попречи на Юве да стане шампион още днес.

Отборът на Наполи в последните два кръга загуби пет точки.