›› Булевард

Борба докрай! Мис Плеймейт опроверга бивша на Любо Ганев

Скандалната Мис Плеймейт Нора Недкова реши да опровергае думите на приятелката си Аниела Милушева, които се тиражираха в медиите през последните няколко дни.Тя се яви на детектор на лъжата, от който стана ясно, че "не е ...

Отборът на Наполи загуби всякакви шансове да детронира Ювентус от трона на Италия. Неаполитанците завършиха наравно 2:2 срещу Торино пред над 50 000 тифози на "Сан Паоло" в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Така вечният съперник на "бианконерите" спря южняците от мечтата им да спечелят Скудетото. Отборът на Маурицио Сари поведе на два пъти с голове на Дрис Мертенс (26) и Марек Хамшик (70), но Даниеле Базели (55) и Лоренцо Де Силвестри (82) връщаха попаденията. Наполи остана на шест точки от шампионите, а в оставащите 180 минути от калчото звездите на Старата госпожа имат нужда от една точка, за да триумфират за рекорден седми пореден сезон на Апенините.

Наполи има 85 точки, докато Юве има 91 точки. Торино пък остана на десето място с 48 точки.

Наполи имаше нужда единствено от победа, за да се доближи на четири точки от тима на Масимилиано Алегри и да запази мечтата си за титлата жива. Тимът, който последните седмици демонстрира видимо умора, въпреки победата с 1:0 над Юве на "Алианц Стейдиъм", атакуваше, но без да създава много чисти положения. Все пак тифозите, които демонстрираха подкрепата си към Маурицио Сари, а също така освиркваха президента Аурелио Де Лаурентис, бяха изправени на крака в 26-ата минута.
Наполи -Торино@@@
Николас Бурдисо сбърка и Мертенс се възползва от това, като даде аванс на домакините. Нападателят от Белгия днес празнуваше своя 31-и рожден ден, а попадението беше неговото 18-то през тази кампания, и също така първо от 3 март, когато се разписа във вратата на Рома при поражението с 2:4.
Втората част започна с гол за гостите, които изравниха в 55-ата минута. Адам Ляич намери в наказателното поле Базели, който стреля, топката рикошира във Влад Кирикеш и спря в мрежата на Пепе Рейна.
Аркадиуш Милик замени Мертенс, а Хамшик смени Пьотр Зиелински. Полският таран се размина с гол в 70-ата минута, когато негов хубав изстрел спря в гредата. Секунди по-късно легендата Хамшик вкара страхотен гол и върна усмивките на трибуните. Словакът беше безпощаден от 18 метра, като не остави никакви шансове на Салваторе Сиригу. Това беше гол №100 за него в Серия "А", а също така и общо 120-о попадение за клуба, където е стрелец номер едно в историята на двукратните шампиони.
В 78-ата минута Милик пропусна да вкара за 3:1, което се оказа решаващо за крайния резултат, тъй като четири минути по-късно след ново отлично подаване на Ляич Де Силвестри с глава оформи крайното 2:2.

Наполи -Торино@@@Наполи се опита да си върне преднината, но не успя, като се сбогува със своите мечти. Единствено по-добрата голова разлика на "сините" попречи на Юве да стане шампион още днес.

Отборът на Наполи в последните два кръга загуби пет точки.

Марек Хамшик Марек Хамшик17 Яго Фалке14 Яго Фалке
90' Никола Н'Кулу  Никола Н'Кулужълт картон
Хосе Кайехонизлиза Хосе Кайехон  88'
Адам Унасвлиза Адам Унас
86' Томас Ринкон  Томас Ринконизлиза
Мирко Валдифиори  Мирко Валдифиоривлиза
83' Лоренцо Де Силвестри  Лоренцо Де Силвестригол
78' Даниеле Базели  Даниеле Базелиизлиза
Яго Фалке  Яго Фалкевлиза
74' Андреа Белоти  Андреа Белотижълт картон
Марек Хамшикгол Марек Хамшик  71'
Пьотър Зелинскиизлиза Пьотър Зелински  69'
Марек Хамшиквлиза Марек Хамшик
Марио Руижълт картон Марио Руи  65'
Дрис Мертенсизлиза Дрис Мертенс  63' Мбайе Нианг  Мбайе Ниангизлиза
Аркадиуш Миликвлиза Аркадиуш Милик  Андреа Белоти  Андреа Белотивлиза
55' Даниеле Базели  Даниеле Базелигол
52' Даниеле Базели  Даниеле Базелижълт картон
Дрис Мертенсгол Дрис Мертенс  25'
21' Николас Бурдисо  Николас Бурдисожълт картон
Дрис Мертенс
25'

55'
1:1
Даниеле Базели
2:1
Марек Хамшик
71'

83'

07 май 2018 | 11:40

За мен най-важният ни мач в Италия е именно срещу Торино. И много ги уважавам, въпреки че са ”малкият брат”. Ако бях на мястото на ръководството на Юве, щях да помогна на Торо да стане отново успешен. Рейтинг: 1 0

Сам
(Гост)
30
отговор
07 май 2018 | 09:48

Ювентус вече е шампион дори да загуби оставащите два мача, а Наполи да вземе 6 точки. Двата отбора си размениха по едно 0:1, но головата разлика на Юве е +16 гола. Ясно е, че това не може да се стопи в два мача. Рейтинг: 3 0

juve7
(Гост)
29
отговор
07 май 2018 | 09:41

Фен съм на Ювентус и не мога да отрека, че е имало невдигнати картони, неотсъдени дузпи, нередовни голове, но това го има навсякъде. При всяко нередовно положение, за което няма адекватно отсъждане ме е било яд, защото не съм само фен на Юве, но и фен на играта, а в такива моменти се почват приказки за съдийски подкрепи. Наполи, рома, интер и милан са добри отбори, но им липсват играчи, а на моменти късмет, но при всяка загуба да бъде търсена вина на съдията е жалко. Ако играят добре и съдията ги посече е жалко за труда на всички. Кой беше виновен за този Х на наполи? Не играха, не показаха тяхната игра и загубиха. Респект за играта на всички отбири, но Форца ЮВЕ! Надявам се догодина с нов треньор и по добро съдийство да вземат и 8ма титла! Рейтинг: 6 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ало
(Гост)
28
отговор
07 май 2018 | 00:35

Не ми забелязвайте ,аз току що се връщам от Карлуково и още съм на хапчета .Фен съм на малкото мухлясало отборче ,което нормално е на по 30 точки от Шампиона всяка година. Не помня вече кога за последно играхме в ШЛ и като гледам скоро няма да е . Пълен съм със злоба ,като лай,но с витамини. В сряда ще ни пукнат гъ,за също както ни преебаха световния гранд БЕНЕВЕНТО . Точно за това ме приееха в Карлуково след гола на Пуджони. Толкова сме зле че гледам само мачове на Ювентус,те поне игараят футбол за разлика от нашите шушляци дето не знаят от коя страна се рита топката. Съдиите ни бутаха ,цшла есен ,ама като видяха че сме гола вода и нямаме и пари и ни зарязаха като мръсна ку,рва на магистралата. Нашето китайче е по гладно и от мен и каза да не чакаме нищо хубаво това лято и през следващото десетилетие. Май ще е най добе или да сменя отбора или да си тегля въжето ,че е най ефтино. Рейтинг: 7 0

/
(Гост)
27
отговор
06 май 2018 | 23:28

Съжалявам хората, които смятат, че ювентус няма правото да се защитава, да извършва фаулове, да играе на ръба на засадата... примерно Пипо вкара 50 засади за милан, няяя проблем. Ибрата с интер разби всички рекорди по съдийско подаръци. Тоти има 80 гола от дузпи за Рома Рейтинг: 9 0

Ало
(Гост)
06 май 2018 | 23:54

Головете на Пипо от засада са най-вече в полза на Ювентус. За Милан е вкарал не повече от 10-на такива. Рейтинг: 0 4

06 май 2018 | 21:48

NESKA DA NQMA PAK SUDIQTA E VINOVEN, ILI TORINO BQHA PODKUPENI DA IGRAQT PO-MOSHTNO. MNOGO MI E ZABAVNO DA CHETA HEITOVETE NA FENCHETATA NA KASHONITE I OSTANALITE NEOGRQNI PE.DALI Рейтинг: 7 1

Ало
(Гост)
25
отговор
06 май 2018 | 21:33

Гледал съм последните 7 финала в ШЛ на Ювентус. Тия жуже10 и Ба не са гледали и 3. Просто са недоносчета, и мнението им е на нивото на липсващия им мозък. Рейтинг: 2 7

06 май 2018 | 21:32

Кво са се събрали тука тия чернобели лешояди? Наполи нямаха класа, нямаха скамейка, нямаха методите на Аниели и историческата обвързаност с реферската гилдия в Серие А. Ювентус е октопода на италианския футбол, нищо ново. И нищо ново няма да има и догодина в ШЛ. Да, вече без дядо Джиджи, който се наяде на тенекии в Италия, но си остана без мечтаната ШЛ.... Съдба. Лесно е да си акула в аквариум, но в Европа идват по-големите акули. Не злобейте по Наполи. Момчетата поне се бореха сами за мястото си. Рейтинг: 3 9

Хехее
(Гост)
06 май 2018 | 21:37

Я кажи отворко, като толкова знаеш , кой прави Италия световен шампион??? 4 пъти, разгърни и виж на кой отбор футболистите правят и четирите пъти Италия световен шампион. Джиджи може да не е спечелил шампионската лига но е световен шампион!!! А относно Наполи те нямат манталитет на шампиони, ако не беше Диего , никой нямаше да е чувал в Европа за това отборче!!! Рейтинг: 13 3

Ало
(Гост)
23
отговор
06 май 2018 | 21:31

Оставете ги тези недораслеци от Ювентус и техните слабоумни привърженици. Почти всеки гол им е нередовен. Вчера вкараха 2 такива, а при дузпата им спестиха и червен картон, а те реваха, че съдиите ги били ощетили. Вижте какви лакти играха Кедира, а след това и Дъглас Коща, преди да станат 2-та гола. Жалка пародия са тия мушмули от Торино. Рейтинг: 5 11

06 май 2018 | 21:21

Пак ти дава заето тъпата кратуна. Юве да не е Рома да са евроидиоти, или пък да загубят финал след като водят с 3:0. Честита поредна титла на Юве и пореден шнур за селското ти отборче. Рейтинг: 9 4

CR7
(Гост)
06 май 2018 | 21:26

Рома си елиминираха съперника от невъзможна позиция бе, алоу. Кой игра полуфинал? Кой беше на 1 гол и от финал? Освен с рекорда по загубени финали, май и рекорд за загуба във финал постигнахте миналата? Само Барса и Стяуа ви конкурират с техните 0:4 от Милан. Рейтинг: 3 8

Ало
(Гост)
06 май 2018 | 21:27

Недоносче, виж с каква дузпа евроидиотите спечелиха първата си ШЛ. Ако има някакво нарушение, то е на поне 2 метра пред наказателното поле. Само Ювентус получава такива дузпи в турнира. Преди 3 години Мората сам се спъна, и падна. С тази пък измислена дузпа се класираха срещу Монако. Рейтинг: 5 7

06 май 2018 | 20:42

Пукнете се през кръста от яд!!! 101% ANTI INTER!!! Юве е първият отбор в света събрал всички международни купи!!! И 1000 финала да загубим, ние сме първите спечелили всичко!!! Рейтинг: 11 5

Така е...
(Гост)
06 май 2018 | 20:57

Ювентус е най-успешният отбор на 20-ти век (според Международната федерация по футоблна история и статискика) и най-успешният отбор в Италия с най-много отличия във всички турнириЮвентус е първият в света отбор спечелил всички официални международни турнири и първият отбор спечелил трите големи шампионата на УЕФА. Рейтинг: 11 3

Ало
(Гост)
06 май 2018 | 21:11

Ювентус са най-успешните евроидиоти в историята. Губят финали на поразия. И не само ги губят, а ги бият като тъпан. Рейтинг: 4 8

Real Madrid 13
(Гост)

Успокоявайте се както намерите за добре. Истината е, че тенекиите в Италия НЕ ви гарантират величие в историята. Просто отборче за вътрешна консумация. И с тоя пън за треньор догодина пак ще е забавно в ШЛ. Чакаме ви с нетърпение. Рейтинг: 2 10

Ало
(Гост)

(Гост)
19
отговор
06 май 2018 | 20:18

Да са живи и здрави зебричките! След рекордния СЕДМИ загубен европейски финал миналия сезон имаха нужда от утеха и Аниели се погрижи както той си може. Догодина до амина, до осмия загубен финал! Рейтинг: 5 14

Juve10
(Гост)
06 май 2018 | 20:30

Май е по добре да благославяш Оливър и Чакър че без тях сега щяхте да сте никой .Макар че все още не е късно , защото Ливърпул ще ви пребият на финала и ще вземете от трите най дългото Успех с нулебъла. Рейтинг: 9 4

(Гост)
06 май 2018 | 21:22

Тия закани ги слушахме и 2014-а.... после и 2016-а.... 2017-а..... и сега :) Зае*и Чакър. Кажи как беше в Кардиф? За тоя мач нещо няма протести и жалване? Няма смисъл от излишни емоции. Просто Жуве няма покритие. Вие сте един Селтик - хегемон у дома без покритие в Европа. Реал, дори Барса са на другия полюс - поне демонстрират класата си навсякъде. Има огромна разлика. А най-забавно е точно вие да ревете от съдии! 12:2. Рейтинг: 1 2

06 май 2018 | 20:13

Ювентински мекерета. Важното е, че го ду*ате винаги извън реферска Италия. Рейтинг: 3 6

CR7 и идещият ефект на доминото при топ ... 12 юли 2018
Напускането на Кристиано Роналдо от Мадрид към Торино може да се каже, че отвори същинския летен трансферен прозорец. Португалският нападател отнася своите пет „Златни топки” към италианското първенство, а с ...
Интервюто с Малдини: Шампионът не иска никога да ... 27 юни 2018
Паоло Малдини навърши 50 години във вторник, 26 юни. По характер легендата на италианския футбол винаги е с насочен в бъдещето поглед, ала сега направи изключение за „Гадзета дело Спорт”. Съгласи се на ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.