Миньор (Пк) би Рилецо пред погледа на Христо Крушарски

Миньор (Перник) постигна нов обрат като гост и записа 13-та победа от началото на сезона. „Чуковете“ се наложиха с 2:1 над Рилски спортист в Самоков, като победното попадение падна 3 минути преди края. Двубоят започна с подчертано надмощие на Миньор и редица пропуски пред вратата на домакините. В 6-та минута малко не достигна на Гогов да засече центрирана отдясно топка. Малко след това силен удар на Кадифчин профуча на метър встрани. В 15-та минута Димитър Савов получи в наказателното поле, но си подкара силно топката и сгреши. Най-фрапантният пропуск за „чуковете“ бе 26-та минута, когато Лъчо Георгиев на метър от голлинията не успя да уцели топката, последва шут на Антон Атанасов, но вратарят на Рилецо успя да боксира в корнер.

В 33-та минута грешка в центъра даде шанс на домакините за изпълнение на пряк свободен удар, в дясно от вратата на Даниел Леонтиев. Виктор Младенов центрира, а Калоян Янков в наказателното поле подложи крак и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Миньор опита натиск и бързо връщане на гола, но за малко да бъде наказан за втори път. В самия край на полувремето контраатака на „скиорите“ завърши с удар на Младенов в напречната греда.През втората част Миньор продължи да е по-активния отбор. В 68-та минута след една лошо изчистена топка, Божидар Атанасов пое и от близо 30-на метра вкара във вратата на Марио Райчев за 1:1. В края на срещата силите на самоковци сякаш свършиха и позволиха на съперника си да напада и обстрелва вратата на Райчев от различни дистанции. Така се стигна до 87-та минута, в която Стоян Кадифчин напредна по десния фланг, промени посоката на ляво, премина през трима защитници и с премерен удар донесе победата на перничани.

В последната минута на продължението Марио Райчев напусна поста си за да догони една отбита топка в центъра, бе надигран и топката бе подадена мигновено напред към футболист на Миньор, който се устреми към празната врата на самоковци, но страничния рефер маркира засада. Това породи реакция от резервите на Миньор, а Любомир Илиев получи червен картон. Срещата бе наблюдавана от благодетеля на самоковци Христо Крушарски, който бе в компанията на Чавдар Цветков.