В Севлиево недоволни от съдийството в Полски Тръмбеш

Снощи едноименния тим на град Севлиево допусна първа загуба от началото на пролетния полусезон на Северозападната Трета лига. В мач от 25-ия кръг в Полски Тръмбеш ги победи местния Янтра с 3:1. Севлиевци отчитат поражението като плод на слабата си игра през първото полувреме, след което губеха с 0:2. Те обаче са категорични, че с действията си реферите не са предоставили равни условия за двата отбора.

Претенциите им са към главния съдия Георги Гинчев и втория му асистент Недялко Матанов.

„Само адмирации за първия помощник Милен Арабаджиев, който си свърши перфектно работата. Повечето от решенията обаче на главният арбитър Гинчев бяха спорни и все в наша вреда. В един момент щеше да отстрани треньора ни Анатолий Тонов, защото реагира на негово решение, на което се смееха и по трибуните. Дори дузпата, която свири за нас в края на мача пак беше грешно решение. Трябваше да я отсъди секунди преди това в същата атака, когато футболист от Янтра докосна топката с ръка. Матанов пък показа коренно различен критерий в двете полувремена. Отсъжданията му бяха все в полза на домакините. Нямаме обяснение защо чрез това съдийство изкуствено бе създадено напрежение и не беше позволено на двата отбора да направят един хубав мач. Все пак са известни както шампиона на групата, така и изпадащите от нея“, заявиха от ръководството на ФК Севлиево.