Хебър нанесе загуба на борещият се за оцеляване със зъби и нокти Пирин в Гоце Делчев.

В мач от 30-тия кръг на шампионата в Трета югозападна футболна лига отборът от Пазарджик би като гост „неврокопчани” с минималното, но достатъчно за 3-те точки 1:0. Както и в предишния мач с Рилецо победния гол за хебърци вкара Станимир Димитров, който се разписа още през първото полувреме. Срещата бе двуостра , с положения и пред двете врати. Съвсем нормално домакините много повече търсеха победата. В отбора на Пирин остро се усети липсата на наказаните опитни футболисти Виктор Шишков и Ради Михов. А и на полувремето заради контузия бе заменен и титулярният вратар Захари Димитров.

Гостите от Хебър завършиха мача с 10 човека. Анди Краев в средата на втората част бе изгонен от игра за втори жълт картон от рефера Ивайло Стоянов. В класирането Хебър е твърдо втори със 76 точки, а Пирин (ГД) е на предпоследното 17-то място с 27 точки.