Берое отново удари Верея и отказа Ботев (Пд) навръх своя рожден ден

Отборът на Берое отново спечели дербито на Стара Загора срещу Верея. Заралии победиха напълно заслужено съгражданите с 1:0 в мач от 7-ия кръг на шампионския плейоф в Първа лига. По този начин домакините си направиха страхотен подарък за своя рожден ден. Шампионът на България от 1986 година навърши днес 102 години. Единственото попадение в мача беше дело на Борислав Цонев, който се разписа в 70-ата минута.

Момчетата на Александър Томаш напълно надиграха своя съперник след почивката, като продължават да гонят Левски в битката за третото място. "Зелените" прекъснаха черната си серия от три мача, в които спечелиха едва една точка, като се върнаха към победния път.

Берое е четвърти с актив от 58 точки, изоставайки на две от Левски, за когото старозагорци ще стискат палци във финала за Купата на България срещу Славия. Петият Ботев (Пловдив) пък беше оставен на девет точки три кръга преди края на сезона.

Верея записа шесто поражение в плейофите и общо 17-то през тази кампания. Три от тях са от Берое, като само първата среща между двата тима на този стадион през миналото лято завърши 0:0. След това беройци спечелиха два пъти на "Трейс Арена". Първо с 1:0 в редовния сезон, след което и с 3:0 в плейофите.

"Сините" пък останаха на шестото последно място в първата шестица с актив от 36 точки.

Томаш беше сигурен, че футболистите му ще отговорят на критиките след тежкото поражение от Левски с 0:4. Той направи само една промяна в състава от мача със столичани, като от първата минута се завърна Мартин Камбуров, а на пейката седна Карлос Охене.

Верея беше с цели пет промени от поражението с 0:3 от Лудогорец. Тимът на Елиаш да Силва имаше серия от четири поражения на чужд терен, а наказани за дербито бяха Здравко Илиев, Иво Иванов и Георги Андонов.

Първата опасност беше за гостите, които удариха гредата в 3-ата минута. Това стана след удар на Милен Танев от 18 метра, който се отби в дясната греда. Цонев и Камбуров пробваха удари, но Богомил Цинцарски улови. Домакините имаха инициативата, докато отборът на Верея беше подреден добре и не оставяше много свободни пространства, което затрудни "зелените".

През втората част Берое вдига оборотите, а обръчът пред вратата на гостите се затегна. Първият сериозен пропуск дойде в 56-ата минута, когато Педро Еуженио не успя да засече остро центриране на Камбуров. Малко след това нов удар на домакините мина на сантиметри от вратата на Верея. В 70-ата минута обаче резервата Охене изведе Цонев между защитниците и юношата на Левски прати топката в мрежата. Това беше неговото четвърто попадение за сезона, второ във вратата на Верея и трето в плейофите.

Малко след това друга резерва Рубен Бригидо пропусна да вкара втори гол, а последните секунди Берое отново пропусна, но въпреки това записа важните три точки преди Битката на Тракия на "Коматево".

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Цонев (70)

БЕРОЕ: Георги Аргилашки, Павел Виданов, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Матеус Леони, Мартин Райнов, Милен Желев, Марко Адамович, Педро Еуженио, Борислав Цонев, Мартин Камбуров

ВЕРЕЯ:  Богомил Цинцарски, Милен Тенев, Илия Мунин, Веселин Минев, Хюсеин Сюлеймани, Венцислав Бенгюзов, Антон Огнянов, Пламен Тенев, Илия Йорданов, Юлис Ндонг, Валери Домовчийски