Дунав направи първата крачка към спасението (видео)

Отборът на Дунав победи с 1:0 като гост Витоша (Бистрица) в първия плейоф за оставане в Първа лига и така направи първата крачка към спасението си. Единственото попадение вкара Бирсент Карагарен в 48-ата минута. Силен мач за тима от Русе направи и вратарят Мартин Луков, който на няколко пъти се намеси решително.

Домакините започнаха по-активно срещата и бяха близо до откриване на резултата в деветата минута. Красимир Станоев не успя да изчисти добре топката и Даниел Пеев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му отблизо бе избит със сетни сили от Мартин Луков в корнер.

Постепенно играта се изравни и Дунав също беше близко до попадение. В 38-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле удар на Петър Патев срещна гредата, след което топката бе изчистена.

В началото на втората част "драконите" откриха резултата. След една многоходова атака последва разбъркване във вратарското поле, при което най-съобразителен се оказа Бирсент Карагарен и прати топката зад Николай Георгиев. При ситуацията остана съмнение за засада на Юлиан Ненов, който игра с кълбото преди попадението.

Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе)@@@

До края на мача Витоша бе по-близо до изравняването. В средата на втората част Стефан Христов се озова на позиция сам срещу вратаря, но Луков излезе бързо и затвори възможността му за хубав удар. Малко по-късно и Пеев бе изведен на позиция, но Патев настигна ветерана и му изби топката. За Дунав пък Васил Шопов също не успя да се разпише от удобна ситуация.

Така или иначе гостите направиха важна крачка към оставането си в елита. Реваншът е на 14 май в Русе. Крайният победител ще срещне някой между Пирин и Етър в директната битка за оцеляване.

ВИТОША - ДУНАВ 0:1