Марек с шеста поредна загуба

Отборът на Марек записа 6-а поредна загуба в Югозападната трета лига. В среща от 30-ия кръг играна на стадион "Бончук" те загубиха с 0:1 от Банско. На всичко отгоре гостите вкараха победния гол в последната минута на срещата.

През първото полувреме Еньо Кръстовчев пропусна добра възможност за домаките, а Владимир Кабранов за гостите от Банско.

Златна възможност се откри в 75-ата минута пред Джордж Николов от Марек, чийто удар с глава обаче мина на сантиметри от гредата в аут. За сметка на това Банско нанесе своя удар в последната 90-ата минута. Тогава  Смаил Креболиев шутира по диагонала, вратарят на Марек Гоцев не се намеси добре и топката спря в мрежата му . В класирането Банско вече е на 4-та позиция с 47 точки, а Марек се свлече на 13-то място с актив от 35 точки.