Спас се спаси, Алекс Колев с асистенция при важна победа (видео)

Националът Спас Делев игра 90 минути за Погон (Шчечин) при скъпоценната домакинска победа над Арка (Гдиня) с 3:2. Камил Дригас (33'), Адам Фрашчак (56') и Адам Букса (82') бяха точни за домакините, а Матеуш Швох (40' - дузпа) и Рубен Хурадо (63') се разписаха за гостите.

С тази победа българинът и компания си гарантираха оставането в елита, след като заемат трето място в долната осмица с 41 точки. Арка е на четвърто място с 40 точки.
Алекс Колев беше титуляр за Сандеция (Нови Сонч) и се прояви с асистенция при победата с 2:1 над Пяст Гливице в друга среща от полската Екстракласа. Българинът подаде за победния гол на Войчех Трохим в 90-ата минута. Преди това Филип Пишчек (28') бе извел домакините от Сандеция напред в резултата, а Томаш Ядловец (66) бе изравнил.

Въпреки успеха, тимът от Нови Сонч остава последен в долната осмица с 31 точки. Пяст Гливице е пети с 34 точки, колкото има и Лехия (Гданск) на Симеон Славчев.