Рикошет разплака Саутхамптън в 96-ата минута (видео)

Евертън лиши Саутхамптън от три точки в края на добавеното време. Удар на Том Дейвис в 96-ата минута се отклони от играч на съперника и топката влезе в мрежата за крайното 1:1 на "Гудисън Парк". Нейтън Редмънд бе открил резултата в 56-ата минута.

"Светците" виждаха победата, но трябваше да се задоволят с точка и ще продължат битката за оцеляване. Те се изравниха по точки със Суонзи, но са с по-добра голова разлика, а във вторник двата отбора излизат един срещу друг, като срещата до голяма степен може да определи кой ще изпадне.

През първото полувреме и двата отбора не сътвориха нещо сериозно пред вратата на съперника. Мачът се промени в 56-ата минута, когато Саутхамптън поведе. Седрик Соарес проби по дясното крило и центрира на далечната греда, а Нейтън Редмънд с глава отбеляза първия си гол за сезона.

След гола мачът се оживи, като Евертън тръгна по-активно в атака в търсене на изравняването. Ченк Тосун не успя да засече центриране на Ниасе, а реалните положения пред вратата на Макарти не бяха много. Четири минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Мая Йошида получи втори жълт картон. Секунди по-късно Редмънд можеше да реши всичко. Той преодоля няколко бранителя и стигна до отлична позиция за изстрел, но ударът му бе право в Пикфорд.

Последните минути на срещата се превърнаха в драматични. Евертън натискаше, а в 92-ата минута Алекс Макарти направи фантастично спасяване след удар на Лейтън Бейнс от фаул. Вратарят се справи и с последвалото центриране. Той обаче нямаше какво да направи в 96-ата минута, когато удар на Том Дейвис се отклони и стражът нямаше как да реагира.

ЕВЕРТЪН - САУТХАМПТЪН 1:1
0:1 - Редмънд (56)
1:1 - Дейвис (96)