Дербито на Галисия завърши без победител

Отборите на Селта и Депортиво Ла Коруня направиха 1:1 в среща от 36-ия кръг на Примера. Макси Гомес реализира в 13-ата минута, а Лукас Перес изравни в 90-ата. Депор ще играе в Сегунда през новия сезон. Селта запази шансове за участие в Лига Европа, макар и доста малки.

Домакините се възползваха от грешка на вратаря Рубен Мартинес в 13-ата минута. Максимилиано Гомес беше на точното място и наказа лошото излизане на вратаря - 1:0 за Селта. Гостите от “Риасор” реагираха и създадоха няколко положения. Най-доброто дойде в 36-ата, когато Серхио Алварес изби след силен удар на Гилерме.

В 70-ата “небесносините” вкараха топката в мрежата, но попадението не беше зачетено поради засада. Десет минути по-късно Густаво Кабрал показа бързина и спря шута на Флорин Андоне. В 90-ата минута Лукас Перес изравни след мощен удар при комбинация с Андоне и Гилерме.