И Уест Хам удари демобилизирания Лестър

Уест Хам на практика си гарантира оставането в Премиър лийг след комфортна победа с 2:0 като гост на Лестър. Жоао Марио откри резултата в 34-тата минута с удар отблизо след асистенция на Арнаутович. Капитанът Марк Нобъл удвои в 64-тата след страхотно воле от около 20 метра.

Отборът на Лестър не предложи почти нищо в предни позиции, като до 86-ата минута домакините не бяха нанесли нито един точен удар.

Уест Хам вече има 38 точки и ще остане в Премиър лийг и на теория, ако по-късно днес Саутхамптън не успее да победи Евертън като гост. За Лестър това е четвърта загуба в последните пет мача. "Лисиците" остават девети с 44 пункта.