Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Гладбах ще играе за чудото в последния кръг

Домакинска победа с 3:1 над Фрайбург съхрани надеждите на Борусия (Мьонхенгладбах) за място в Лига Европа. Малко вероятно е отборът да се закачи за шестото място, където е РБ (Лайпциг) с три точки повече и с 4 попадения по-добра голова разлика. По-скоро “жребчетата” ще се надяват да изместят Айнтрахт (Франкфурт) (2 точки повече) от седмата позиция, която ще дава квота за ЛЕ, ако Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия. След седмица обаче Гладбах гостува на борещия се със зъби и нокти за спасението си Хамбургер ШФ.

Фрайбург пък се нуждае само от точка, за да е сигурен на 100% за мястото си в елита, като тя може да бъде спечелена срещу Аугсбург. Дори загуба обаче едва ли ще се окаже фатална, защото следващият Волфсбург е с 11 попадения по-лоша голова разлика.

На “Борусия Парк” футболистите в черно-бели екипи показаха, че са с класа над своя опонент. Торган Азар реализира за 1:0 в 18-ата минута след отлично извеждащо подаване на Тобиас Щробъл. В 57-ата Нико Елведи удвои с глава, но само две минути по-късно гостите си върнаха надежди чрез точен изстрел на Тим Клайндийнст. Тези надежди изтраяха само пет минути, защото Йосип Дръмич заби трето попадение на сметката на Гладбах.

Отделно домакините удариха и една греда чрез Матиас Гинтер.