Изключително оспорвано в първия ден на Европейското по мотокрос в Севлиево

121 състезатели от България, Румъния, Молдова, Хърватия, Сърбия, Гърция, Унгария, Турция, Македония, Кипър и Израел караха в днешните квалификации на Европейския шампионат по мотокрос ЕМХ65/ЕМХ85 и BMU European Motocross Championship. Зрителите на мотополигон "Горна Росица", Севлиево станаха свидетели на сериозна битка във всички класове през   днешния ден. По традиция се състоя и първия състезателен манш в клас МХ, който беше спечелен убедително от Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, Yamaha). Тодоров поведе колонота от 40 състезатели още от старта и с аванс от 20.8 секунди финишира като победител пред Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) и на 36.2 секунди от третия Георги Недев (Сикс спорт, Kawasaki).

В другите класове завършиха свободните тренировки, предквалификациите и квалификациите от програмата на шампионата.

Ето и победителите според най-бързите им обиколки :

Клас ЕМХ 65 сс – Золтан Ордог (Румъния, Husqvarna) – 1:10:281 минути. Състезателите в този клас караха по специално трасе Junior.

Клас ЕМХ 85 сс – Патрик Учич (Хърватия, КТМ) – 2:09:706 минути

Клас МХ2 – Майкъл Иванов (България, НСА Моторспорт, КТМ) – 1:45:114 минути

Клас МХ 1 – Адриан Радуца (Румъния, Yamaha) – 1:50:520 минути

Утре (неделя) от 10:20 часа е официалното откриване на Гран При България в Севлиево, а след него са и състезателните маншове във всички класове.