ЦСКА-София - Лудогорец: голямо шоу на трибуните и пълна скука на терена (видео+галерия)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито от 33-тия кръг на Първа лига, с което червените спряха серията на разградчани от 14 поредни победи.

ЦСКА-София - Лудогорец 0:0@@@

Двата отбора изиграха много слаб мач, в който изобилстваха грешките, а головите положения се брояха на пръстите на едната ръка. Единствените по-опасни ситуации бяха двете греди - по една на Шверчок и Десподов, дошли след изстрели от средна дистанция.

На коренно противоположно ниво се представиха 25-те хиляди червени фенове по трибуните, които създадоха невероятна атмосфера за игра, но дори те не успяха да "събудят" футболистите.

В този двубой ЦСКА-София отново бе без голямата си звезда Фернандо Каранга, който е контузен и е аут до края на сезона.

Разградчани пък започнаха без Марселиньо, Вандерсон и Клаудиу Кешерю, които останаха на пейката. Извън групата поради контузия бе Джоди Лукоки.

Домакините започнаха по-добре срещата и в първите пет минути натиснаха съперника в собствената му половина. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред тяхната врата, когато в 6-ата минута Кампаняро стреля от 22 метра, но над напречната греда.

Последва добра атака през центъра на ЦСКА-София, но Броун изпревари Бланко. Лудогорец отговори подобаващо с опасна атака в 24-ата минута, когато Мисиджан изведе Лукас Саша през центъра на терена, халфът шутира от границата на наказателното поле, но слабо и Черниаускас спаси.

Най-доброто положение за гол през първата част, ако изобщо можем да говорим за такова, дойде в 44-ата минута. Тогава Шверчок получи пас от Натанаел, завъртя се на 90 градуса и шутира от двайсетина метра по земя, топката се отби в гредата, а след това в ръката на Черниаускас и излезе в корнер.

Началото на втората част отново започна с натиск на червените. Първо Кирил Десподов стреля, но Броун спаси. В 47-ата минута пък Моци за малко не допусна груба грешка, когато изпусна Бланко, но се хвърли на шпагат и изби топката. Тя бе поета с ръце от колумбиеца и реферът Никола Попов правилно отсъди фаул на откъсващия се сам срещу вратаря "червен" нападател.

В 71-ата минута ЦСКА-София можеше да открие резултата при най-чистото си положение в двубоя. Манолев проби отдясно и намери отлично непокрития Десподов, който стреля от 15-16 метра и нацели десния страничен стълб.

След тази ситуация наставникът на гостите Димитър Димитров пусна в игра Марселиньо и Кешерю. С тяхното влизане Лудогорец започна да владее повече топката от своя противник, но така и не стигаше до голови опасности. На два пъти орлите имаха шанс да направят нещо интересно чрез Върджил Мисиджан, но първо Бодуров го блокира добре, а после холандецът не успя да спре трудно подаване на Марселиньо, чрез което се бе озовал сам срещу вратаря.