Уотфорд прекъсна дълга серия без успех

Уотфорд победи с 2:1 Нюкасъл и прекъсна серия от седем поредни мача в първенството без победа. Успехът дойде благодарение на голове на Роберто Перейра и Анди Грей през първото полувреме. “Свраките” върнаха едно попадение след почивката, когато Айосе Перес намали, но гостите не стигнаха до нещо повече.

Перейра откри резултата още във втората минута, след като се възползва от хубав пас на Дукуре. Аржентинецът асистира за второто попадение, като центрира за Грей, а той с глава удвои аванса на домакините. Капитанът на “стършелите” Трой Дийни пропусна да направи 3:0 от дузпа, а вратарят на Нюкасъл Дубравка се справи и с добавката на Дъмет.

Отборът на Рафаел Бенитес допусна трета поредна загуба, след като преди известно време си осигури оставането във Висшата лига. През второто полувреме Перес и Мерино пропуснаха да изравнят и да донесат точката на “свраките”.

УОТФОРД - НЮКАСЪЛ 2:1
1:0 - Перейра (2)
2:0 - Грей (28)
2:1 - Перес (55)