Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ЦСКА 1948 марширува към Втора лига (видео+галерия)

ЦСКА 1948 удари с 5:2 Чавдар (Етрополе) в среща от Югозападна Трета лига. Сблъсъкът в Драгалевци предложи приятен футбол и зарадва окото на зрителите. Отборът на Валентин Илиев записа 26-а победа в първенството и е вече само на две от класиране за Втора лига.

Първото попадение вкара звездата Емил Гъргоров, който засече топката отблизо в седмата минута. В 16-ата минута бившият национал прехвърли вратаря на гостите с майсторски удар - 2:0. След почивката на бърза ръка Андон Гущеров и Петко Петков направиха 4:0. В 75-ата минута Симеон Вешев намали резултата, а Иван Мишев от фаул направи 4:2 в 82-ата минута. В 88-ата младокът Димитър Борисов фиксира крайното 5:2 за "червените".

ЦСКА 1948 - Чавдар Етрополе@@@
"Червените" дебютираха с новите си екипи, с които ще играят през следващия сезон. Те са изработени от италианската фирма Errea специално за ЦСКА 1948 и са ретро версия в чест на първата шампионска титла на ЦСКА от 1948 година.

Специално за днешния мач играчите на ЦСКА 1948 излязоха с номера от 1 до 11, като от клуба уточниха, че това се прави отново като препратка към 5 май 1948 година. Преди старта на двубоя домакините спретнаха пирошоу - заря в чест на армейския юбилей.
"Червените" започнаха силно срещата и още в осмата минута ликуваха. Централният нападател Петко Петков се оказа на добра позиция отдясно, последва пас към Емил Гъргоров, който без проблеми засече топката в мрежата - 1:0 за ЦСКА 1948!

В 16-ата минута Бадема отново бе в прегръдките на своите съотборници. Бадема посрещна майсторски пас, прехвърляйки вратаря на Чавдар (Етрополе) за 2:0!
В 28-ата минута се получи опасно разбъркване в наказателното поле на гостите, където Петко Петков опита да намери целта със задна ножица, но топката излезе в аут.

Десет минути след това гостите имаха изгодна ситуация за гол, но Иван Мишев не намери очертанието на вратата от фаул. В ответната атака вратарят на Чавдар Христо Матев показа класа, спасявайки два последователни удара на "червените".
В 40-ата минута Николай Хаджиниколов от ЦСКА 1948 стреля балонно по посока на мишената, след което изглеждаше, че куриозно топката тупна и влезе зад голлинията. Главният съдия обаче отсъди аут, срещу което домакините изразиха протести. Това бе най-странната ситуация в целия мач.

След почивката "червените" решиха нещата на бърза ръка. В 57-ата минута Гущеров прониза вратаря Матев отляво, а 60 секунди по-късно Петко Петков проби мощно през центъра, за да направи 4:0. Последва отпускане в състава на Вальо Илиев, което доведе до гол във вратата на Емил Михайлов в 75-ата минута. Попадението бе дело на Симеон Вешев.
Скоро след това резервата Йоан Маринов можеше да направи 5:1, но останал сам срещу стража на Чавдар, младият футболист нацели гредата. В 82-ата минута Иван Мишев изпълни отлично пряк свободен удар и резултатът бе намален наполовина - 4:2. Силите на гостите обаче не стигнаха на Чавдар за сензационен обрат. В 88-ата минута 18-годишният Димитър Борисов порази мрежата отдясно с прецизен шут за 5:2.

ЦСКА 1948 - Чавдар (Етрополе) 5:2