Спартак (Търнава) е шампион на Словакия, Божиков и Слован приключиха със загуба

Спартак (Търнава) е новият шампион на Словакия. Плейофите в първенството приключиха днес, а в последния кръг Спартак победи с 2:0 втория Дунайска стреда и завърши с цели 10 точки пред него. Головете отбелязаха Борис Годал ( от дузпа) и Марвин Его, а реферът показа общо три червени картона още до 10-ата минута - един за домакините и два за гостите.

Титлата е първа за Спартак от 45 години. Предишната беше още по времето на Чехословакия.

Слован (Братислава) загуби с 0:1 като гост на Ружомберок и финишира на трето място. Срещу същия съперник преди няколко дни Слован спечели Купата на Словакия, а Васил Божиков отбеляза един от головете. Днес българскит национал отново беше титуляр и игра през всичките 90 минути.

От елитната дивизия изпадна Татран (Прешов), който завъри последен във втораат шестица.