Ювентус хвана Скудетото с две ръце след нов обрат

Отборът на Ювентус държи рекордното седмо поредно Скудето на Италия в ръцете си. Шампионите надвиха заслужено с 3:1 Болоня в мач от 36-ия кръг на Серия "А", като дръпнаха със седем точки пред Наполи, който има мач по-малко, а до края на сезона остават два кръга. На "Алианц Стейдиъм" домакините трябваше да треперят, тъй като на почивката губеха с 0:1, след като Симоне Верди вкара от дузпа в 30-ата минута. Автогол на Себастиан Де Майо в 52-ата минута и спорно попадение на Сами Кедира 63-ата минута донесоха пълен обрат за Юве, а Пауло Дибала в 69-ата минута оформи крайния резултат.

Старата госпожа има вече 91 точки преди гостуването на Рома, а при поражение на Наполи,  още този кръг може да стане шампион. След няколко дни "бианконерите" излизат срещу Милан (който победи по-рано днес с 4:1 Верона) на "Олимпико" в четвърти пореден финал за Купата на Италия, като ще търсят исторически четвърти златен дубъл на Апенините.

Болоня остана на 12-то място с 39 точки.

Масимилано Алегри не можеше да разчита на Миралем Пянич, Марио Манджукич, Бенедикт Хьоведес, но Джорджо Киелини се завърна, като започна от пейката. Клаудио Маркизио беше в халфовата линия с Блес Матюиди и Сами Кедира, а Гонсало Игуаин и Пауло Дибала бяха в атака. Хуан Куадрадо отново игра много силно на поста десен защитник.

Гостите започнаха излязоха в Торино със схема 3-5-2, като Авенати и Верди водеха атаката на Роберто Донадони.

Юве-Боло@@@

Юве започна по-силно, но след няколко пропуснати добри възможности започна да изпитва трудности. Така се стигна до 26-ата минута, когато Болоня получи право да изпълни дузпа. Джанлуиджи Буфон подаде лошо на Даниеле Ругани, който беше изпреварен от Лоренцо Кризетиг, след което го повали. Реферът отсъди дузпа, но се наложи да гледа ВАР и не промени решението си. Варди стреля и вкара своя рекорден девети гол за сезона.

Юве-Боло@@@

На почивката Дъглас Коща смени Матюиди, а Юве започна да търси равенството, което дойде в 52-ата минута. Куадрадо центрира, а Себастиан Де Майо при опита си да избие прати топката в мрежата на Антонио Миранте. Веднага след това Куадрадо пропусна от два метра да донесе пълен обрат, а при добра атака на Болоня Буфон и гредата спасиха домакините.

Юве-Боло@@@

Емил Крафт излезе сам срещу легендарния вратар, който изби със сетни усилия неговия удар, коженото кълбо рикошира в гредата и излезе в корнер. Това се случи в 59-ата минута, а четири по-късно Юве поведе. Този път Коща центрира отляво, Миранте не прецени топката, като увисна, а връхлитащият Кедира избута Шейх Кейта и без проблем от три метра вкара своя девети гол, който капарира титлата.

Гостите искаха фаул, но такъв не бе отсъден и Ювентус вече водеше, като постигна втори пореден обрат, след като преди седмица надви с 3:2 Интер на "Джузепе Меаца".

Пет минути по-късно Дибала вкара своя 22-и гол за сезона в първенството и гарантира 29-ия успех на тима си. Отново Дъглас проби отляво и извади топката, а за десетката на "бианконерите" не беше проблем да прати топката за трети път в мрежата на Болоня.

Юве-Боло@@@

В 89-ата минута Коща се опита да вкара гола на сезона, но го разделиха 20 сантиметра, а в последните секунди гостите пропуснаха да намалят.

Юве-Боло@@@

Въпреки това, Юве постигна своето, като сега ще прекара цяла седмица в Рим, където първо ще се опита да вземе рекордна 13-та купа на Италия, а след това да триумфира в Серия "А" срещу Рома.

Гостите пък останаха с едва пет победи от 71 мача в дома на Юве в калчото, докато победата беше под номер 41 за домакините.