Русия има своя нов шампион! (видео)

Отборът на Локомотив (Москва) е новият шампион на Русия! В мач от предпоследния 29-и кръг на Премиер Лигата "железничарите" излъгаха с 1:0 у дома Зенит и са недостижими на върха. Автор на шампионското попадение стана португалската резерва Едер в 87-ата минута.

Дълго време двата тима не успяваха да намерят път към противниковата врата, но в заключителните минути “железничарите” притиснаха питерци и за стража на гостите Юрий Лодигин имаше работа. В 70-ата минута перуанската звезда на Локо Джеферсън Фарфан отбеляза гол на празна врата, но той бе отменен заради засада. В 77-ата минута пък Лодигин спаси опасен удар от далечно разстояние на Алексей Миранчук.

В 79-ата минута на терена за столичани се появи португалският нападател Едер и това се оказа изключително успешен ход от страна на Юрий Сьомин. Героят на Португалия от финала на Евро 2016 Едер отново реализира шампионско попадение. В 87-ата минута Едер засече отблизо центриране на Владислав Игнатиев и опъна мрежата зад Лодигин, вдигайки на крака публиката на стадион “Локомотив”.

След последния съдийски сигнал празникът започна, тъй като с 60 точки Локомотив си гарантира първото място след края на първенството. Миналогодишният шампион Спартак (Москва) е детрониран, като преди днешния си домакински двубой с Ростов воденият от Масимо Карера тим е втори с 53 точки.

И докато Локомотив вече се наслаждава на третата в историята си шампионска тила на Русия, то в Зенит (Санкт Петербург) са на другия полюс. Воденият от Роберто Манчини тим в момента е пети с 50 точкии на практика се прости с надеждите си да завърши в тройката и да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Третият Краснодар е с 53 точки, а четвърти е ЦСКА (Москва) с 52, като “армейците” ще имат възможността утре да променят подреждането, ако спечелят домакинския си мач с Арсенал (Тула).