Сърдитите от Байерн проспаха едно полувреме, но после се разиграха (видео)

Байерн (Мюнхен) частично си върна настроението след отпадането от Шампионската лига с очакван успех с 3:1 като гост на изпадналия вече Кьолн. Първенецът проспа първото полувреме и на почивката беше догонващ в резултата след автогол на Никлас Зюле в 30-ата минута. След това обаче всичко си дойде на мястото след попадения на Хамес Родригес (58’), Роберт Левандовски (61’) и Корентен Толисо (78’).

За “козлите” това беше последно домакинство като елитен отбор, тъй като от лятото ще играят във Втора Бундеслига.

Ясно си пролича, че баварците нямаха никакво желание за игра, но сезонът за тях не е завършил, защото ги очаква и финал за Купата на Германия на 19 май срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Левандовски поведе атаката на баварците, а този път само един от групичката юноши намери място в стартовите 11 - Франк Евина, който действаше като ляво крило на позицията на Франк Рибери, който пък е с охлузване и не игра. Заради незадоволителните си изяви обаче Евина беше заменен още на почивката.

Дейвид Алаба е с болки и дори не беше в групата, като вместо него започна Рафиня.

Двубоят на “Райн Енерги Щадион” беше без значение, защото домакините вече изпаднаха. На трибуните присъстваше местната легенда Лукас Подолски, а друг именит футболист - Клаудио Писаро, беше изпратен, тъй като в края на кампанията напуска.

"Козлите" можеха да поведат още в 3-ата минута, когато Зимон Тероде се озова сам срещу Свен Улрайх, но вратарят спаси. Същото се случи и в 11-ата минута, когато Зимон Цолер се измъкна от капана на засадата и се оказа лице в лице със стража на Байерн, но стреля в аут.

Кьолн - Байерн (Мюнхен) 1:3@@@

В 14-ата Байерн можеше да излезе напред в резултата, след като Евина засече с глава към Хамес, но защитник в бяло-червено се намеси.

Кьолн направи нов голям пропуск в 22-ата, когато Марсе Рисе провали отлична контраатака с изстрел над гредата.

Все пак баварците не успяха да се измъкнат ненаказани за безличното си поведение през това полувреме и в 30-ата Зюле имаше нещастието да отклони топката в собствената си мрежа - 1:0 за домакините. За него това е трети автогол от началото на сезона, с което той изравнява антирекорда в Бундеслигата, поставен от Манфред Калтц през сезон 1977/78 г.

Кьолн - Байерн (Мюнхен)@@@

До края на тази част гостите успяха да създадат само една чиста възможност, но в 42-ата Тимо Хорн отрази удар на Роберт Левандовски.

Байерн се посъвзе след предполагаемия разговор на висок тон от страна на Юп Хайнкес и тръгна да изравнява. В 56-ата минута Томас Мюлер определено беше фаулиран в наказателното поле, но реферът Бибиана Щайнхаус не отсъди дузпа, а остави Левандовски да стреля, но вратарят спаси.

Две минути след това обаче Мюлер асистира на Хамес за 1:1 и нищо не можеше вече да спре мюнхенци. След още три ново ключово отиграване на Мюлер помогна на Лева да вкара за 2:1 в полза на Байерн.

В 74-ата Мюлер заслужено получи почивка, а влезлият на негово място Толисо покачи на 3:1 след перфектна асистенция на Хамес.

До края Писаро пропусна да се сбогува с Бундеслигата с гол след удар до гредата, а малко след това реферът не му даде дузпа при дискусионна ситуация, при която Хамес си помогна с ръка.

След седмица Байерн ще получи шампионската си титла при домакинството на Щутгарт, а Кьолн гостува на борещия се да не изпадне Волфсбург.