Спартак (М) си гарантира медали (видео)

В деня, в който загуби титлата си, Спартак (Москва) победи с 2:0 Ростов и си осигури минимум третото място в Премиер лигата. Лоренсо Мелгарехо и Куинси Промес донесоха трудния успех на тима, воден от Масимо Карера. И двата гола паднаха в последния четвърт час.

Спартак е на второ място в класирането с 56 точки, а в последния кръг излиза срещу Динамо (Москва) и при победа, ще запази тази позиция и ще си осигури директно участие в групите на Шампионската лига. Спартаковци обаче все още могат да бъдат изпреварени от ЦСКА (Москва), който е с мач по-малко.
Домакините имаха положения и преди почивката, но Ростов, който се бори за оставането си в елита, се защитаваше добре. След почивката обаче натискът на Спартак стана много по-силен. В 79-ата минута Мелгарехо смело нахлу в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря Иля Абаев. Пет минути по-късно Роман Зобнин центрира, Софиан Хани върна топката към Куинси Промес и звездата на "червено-белите" покачи на 2:0.

Голът е 15-и за холандския национал и той има с един повече от Фьодор Смолов в битката за голмайсторския приз.

Ростов е на 12-о място с 34 точки и ако го запази, ще се спаси. В последния кръг отборът на Валерий Карпин ще е домакин на Урал.