Динамо (М) направи голямата крачка към спасението (видео)

Динамо (Москва) записа може би най-важната си победа от началото на сезона. В пряк двубой с Тосно като гост тимът на Дмитрий Хохлов се наложи с 2:1 и на 90% си осигури участие в Премиер лигата и през следващия сезон. За Тосно, който, подобно на Динамо, е новак в елита, загубата означава почти сигурно изпадане.

Двубоят на "Петровский" в Санкт Петербург беше много напрегнат. През първото полувреме пой-дейни бяха домакините, но голове не паднаха. В 56-ата минута централният защитник Тони Шунич откри за Динамо, но в 68-ата Резиуан Мирзов изравни отблизо. Победата на гостите от столицата донесе Кирил Панченко в 78-ата минута след перфектна контраатака и точен удар в средата на вратата.
Динамовци имат 37 точки и са 9-и в класирането. Те могат да се чувстват спокойни за мястото си в Премиер лигата още утре, ако Амкар не спечели гостуването си на Урал.

Тосно регистрира четвърта поредна загуба и няма победа от 8 мача. Тимът е 15-и в подреждането, с равен брой точки (24) с 14-ия Анжи.