Маркес оглави третата тренировка на "Херес", Дови и Винялес се затрудниха

Световният шампион с Honda Марк Маркес оглави третата тренировка от състезателния уикенд на MotoGP на испанската писта "Херес". Най-бързата му обиколка бе за 1:37.702 минути, което подобри рекорда за обиколка на трасето, поставен от Хорхе Лоренсо през 2015 година. За сметка на това конкурентите му - лидерът в генералното класиране Андреа Довициозо с Ducati и Маверик Винялес с Yamaha не успяха да си гарантират директно място в квалификацията, отреждаща полпозишън, и ще преминат през Q1. Двамата пилоти финишираха съответно на четири и шест хилядни изоставане спрямо топ 10, а съотборниците им се представиха значително по-добре. Хорхе Лоренсо остана пети с италианския мотор, а Валентино Роси - седми.

Сателитният пилот на Honda Кал Кръчлоу започна сесията силно и продължи с отлично темпо до нейния край, финиширайки на 0.271 секунди зад Маркес. Трети в свободната тренировка се нареди Андреа Яноне със Suzuki.