Вижте какво направи Дрогба в последния мач на отбора си (видео)

Да, той все още играе… и прави, каквото си иска на терена. 40-годишният котдивоарски нападател Дидие Дрогба този път напомни за себе си не с гол, а с асистенция. Но тук има и любопитен контекст.

След центриране от ъглов удар на защитаващия цветовете на Финикс Райзинг Дрогба, неговият съотборник Джейсън Джонсън отбеляза гол с глава при победата на тима с 4:3 срещу ЛА Галакси 2 в мач от Юнайтед Сокър Лийг (второто ниво на клубния футбол в САЩ) снощи. Попадението бе за 3:3 в 71-ата минута.

Любопитното за отбелязване е, че преди да изпълни корнера Дрогба взе бутилката с вода на момче, седящо на маса до флагчето за изпълнение на ъглов удар и отпи от нея. А после отпразнува гола с детето.

Малко след това бившата звезда на Челси донесе и победата на тима си с гол за 4:3 от дузпа в 78-ата минута.