Георги Илиев герой за Черно море в битката за Европа (видео+галерия)

Капитанът на Черно море Георги Илиев се превърна в герой за тима, след като донесе победата с 2:1 над Септември в първия плейофен двубой за определяне на местата от 7 до 10 в крайното класиране в Първа лига. На "Тича" звездата отбеляза страхотен фаул в 45-ата минута и дузпа в 76-ата минута, а Мартин Тошев (57) се разписа за гостите, които играха последните 15 минути с човек по-малко, тъй като Фабиано беше изгонен. В срещата-реванш столичани ще имат нужда от победа с 1:0, за да се класират на финал във втората осмица, докато "моряците" ще се класират напред при равенство или победа.

Двата тима могат да съжаляват, тъй като пропуснаха доста положения, но домакините пропиляха наистина няколко чисти възможности, като при повече точност от Радослав Василев, тимът му можеше да има по-голямо предимство преди втората среща. Лошата новина за двамата треньори е, че Елтон дос Рейс и Дани Кики се контузиха.

Черно море - Септември@@@Наставникът на домакините Илиан Илиев заложи в този мач на Макенджиев на вратата, Станчев, Хасани, Димов и Кононго в отбрана. Витанов, Божилов и Илиев бяха триото в средата на терена, а в предни позиции действаха Фенуш, Василев и Минков.

Николай Митов заложи на Валентин Галев на вратата, а пред него бяха Стоичков, Добрев, Дос Рейс и Стоянов. Иван Тилев, Фабиано, Барис Галчев и Костадинов действаха зад Гади и Тошев.

Черно море - Септември@@@Първият удар беше за Георги Илиев, който стреля от над 20 метра, но Галев спаси в 10-ата минута.
В 14-ата минута Георги Илиев центрира, а топката срещна страничната греда на столичани. Десният бранител Стефан Станчев също пробва своя удар в 20-ата минута, но стражът на гостите Галев спаси. Бранителят Елтон дос Рейс се контузи, като беше заменен от Петър Генчев .

Страхотен изстрел на Борис Галчев беше избит от Благой Макенджиев в 27-ата минута. Халфът стреля от над 22 метра, а вратарят изби топката от горния ляв ъгъл. Голмайсторът на Септември Мартин Тошев изпусна с глава отлична възможност още в следващата минута. Крис Гади центрира отлично отдясно, но нападателят не успя да удари добре топката с глава, като я прати в аут. Георги Божилов също стреля опасно извън вратата, след като навърза трима бранители на на гостите.

Черно море - Септември@@@Буквално в последната минута на първото полувреме ветеранът Илиев даде аванс на Черно море. Капитанът беше фаулиран малко пред наказателното поле на Септември, след което с класно изпълнение прати топката в горния ляв ъгъл на Валентин Галев. Голът е негов пети през този сезон и общо 71-и в родния елит на България.

Митов извади Мартин Костадинов на почивката, а Яя Маледже влезе на негово място. Радослав Василев пропусна от няколко метра да вкара с глава в 52-ата минута. Нападателят не успя да нанесе точен удар, но такъв нанесе Мартин Тошев. Таранът на гостите беше изведен отлично от Галчев, след което с майсторство вкара за 1:1 в 57-ата минута. Попадението беше негово десето през тази кампания.

Илиан Илиев пусна Дани Кики, а "моряците" пропуснаха няколко чисти положения в следващите минути. Първо Галев спаси удар с глава на Василев. Голмайсторът на домакините пропусна още веднъж с глава, като прати топката в аут от три метра в 67-ата минута. Последва пропуск на Кики, който стреля силно, но на сантиметри от лявата греда. Това стана в 69-ата минута, а малко след това Кики се контузи и бе заменен от Марек Кузма.

Черно море - Септември@@@В 76-ата минута Черно море получи право да изпълни дузпа. Даниел Димов скочи с глава, а Фабиано изби топката с ръка в малкото наказателно поле. Реферът посочи бялата точка и даде втори жълт картон на бразилеца. Зад топката застана Илиев, който донесе отново аванс на "зелено-белите" със своя 72-и гол в елита от 406 мача.

Тошев направи сериозен пропуск в 84-ата минута, когато стреля лошо след отлично атака на столичани и подаване на Георги Стоичков. Кузма стреля опасно с глава. Даниел Димов пък отправи удар в 86-ата минута, но Галев спаси. Резервата Мирослав Будинов имаше възможност да изравни, но Димов се намеси в 88-ата минута.

При следващата атака Илиев пропусна да вкара хеттрик, тъй като негов удар беше избит от Добрев. Секунди преди края Фабио Мартинс и Галев се сблъскаха, като имаха нужда от лекарска помощ, но се разминаха без травми.

Така Черно море победи с 2:1 в първата среща Септември.

Първа лига, плейоф за 7-10 място:

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 2:1

1:0 Илиев (45)
1:1 Тошев (57)

2:1 Илиев (76-дузпа)

ЧЕРНО МОРЕ: Макенджиев, Станчев, Хасани, Димов, Кононго, Илиев, Божилов, Витанов, Минков, Фенуш, Василев

СЕПТЕМВРИ: Георгиев, Стоичков, Добрев, Дос Рейс, Стоянов, Фабиано, Галчев, Костадинов, Гади, Тилев, Тошев