Пацо Илиев провали Астра срещу Виторул (видео)

Отборът на Астра изпусна победата в гостуването си на Виторул от 8-ия кръг на Шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния. Срещата завърши при резултат 1:1, а този път българският вратар Пламен Илиев бе големият виновник за своя тим, допускайки сериозна грешка при изравнителния гол на домакините.

Астра взе преднина в резултата още в 3-ата минута, когато Анатоле Абанг порази вратата на съперника.

Гостите дълго удържаха прединната си и почти се виждаха как ще си тръгнат с трите точки, но в 76-ата минута Александру Матан отправи диагонален удар, Илиев не успя да улови топката и буквално я подари на Денис Драгуш, който отблизо я вкара във вратата за 1:1.

Така Астра пропусна отлична възможност да атакува третото място и остава на 4-ата позиция с 33 точки. Виторул пък се намира на 5-ото място с точка по-малко в актива си.