Киров: Нямахме нужното самочувствие

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров сподели първите си впечатления от днешния двубой с Левски, загубен с 3:2. “Канарчетата” имаха преднина от две попадение на почивката, но допуснаха пълен обрат на стадион “Георги Аспарухов”.

“Трябва да умеем да държим топката. Не може да ни вкарат на контраатака три гола. Трябва да държим топката трайно. През второто полувреме мачът стана двуостър. Имахме проблеми в крайната защита. За пореден път отбелязваме голове, но допускаме с един повече. Не завършваме положенията си по добър начин. Или подаването е неточно, или завършващият удар е неточен. Трябваше ние да хващаме отбора на Левски на контраатака, но стана точно обратното. Нямахме нужното самочувствие да владеем топката. Беше важно да спечелим двубоя. За пореден път губим двубой в последните минути. Трябва да разсъждаваме върху тези неща. Не искам да коментирам положението с дузпата. Нагледах се на много тежка тази година. Нещата вече зависят от резултатите на другите отбори, а не от нас. Не мога да кажа какво е състоянието на Тодоро Неделев. Глезенът му не е добре, надявам се, че ще се оправи бързо. В атака нямаме генерални проблеми и има кой да замести Стивън Петков. Нашите проблеми са в крайната защита. Не мисля, че ще е пагубно, ако не играем в Европа. Ще бъде жалко, защото видяхме каква е емоцията там. За да играеш в Европа, трябва да побеждаваш, а ние загубихме много. Надявам се в скоро време да започнем да мислим за селекцията в отбора и да започнем работа през следващата седмица”, коментира Киров.

СНИМКА: Емона Цончева, Sportal.bg