Евтимова се класира за полуфиналите, Стаматова отпадна

Диа Евтимова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 7 Евтимова се наложи над Чжома Ни Ма (Китай) с 6:2, 6:4 за 93 минути. Българката направи три пробива в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничка си в десетия гейм и приключи мача. Евтимова си осигури 4 точка за световната ранглиста и по 734 долара, а следващата й съперничка е Харуна Аракауа (Япония).

Юлия Стаматова отпадна на четвъртфиналите след загуба от номер 2 Мария Фернанда Ерасо Гонсалес (Колумбия) с 2:6, 5:7 за 1:47 час. В първия сет българката поведе с 2:0, след което загуби шест поредни гейма. Във втората част тя имаше преднина от 4:3, но Гонсалес изравни и с нов пробив в 12-ия гейм стигна до крайния успех. Стаматова заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара.