Бостън поведе с 2-0 срещу Филаделфия

Бостън спечели със 108:103 у дома срещу Филаделфия във втория кръг от плейофите в Източната конференция в Националната баскетболна асоциация. Отборът на Селтикс води с 2:0 успеха, а Тери Розиър се отличи с 20 точки, 7 борби и 9 асистенции в актива на победителите. Джейсън Тейтъм завърши с 21 точки, а Маркъс Смарт добави още 19 за домакините. Техните съотборници Ал Хорфърд и Джейлън Браун се отличиха с по 13 точки за Селтикс. Хорфърд овладя и 12 борби.

Робърт Ковингтън завърши с 22 точки за Филаделфия, а Джей Джей Ридик беше най-резултатен за гостите с 23 точки. Джоел Ембид отбеляза 20 точки и овладя 14 борби за гостуващия тим. Бен Симънс изигра слаб мач и завърши с 1 точка, 5 борби и 7 асистенции.

Бостън изоставаше с 22 точки във втория период, но поведе с 56:51 на почивката между двете половини на двубоя. В края на третата част Селтикс имаше аванс от 79:75. Точно 4.13 минути преди финалната сирена Бостън водеше с 96:95, а двубоят завърши при серия от 12:8 в полза на домакините.