Хюстън има проблем и той се казва Юта

Юта продължава със силната игра в плейофите, а този път в това се убедиха играчите на Хюстън, при това на собствен терен. Джаз спечелиха гостуването си на Рокетс със 116:108 и така изравниха полуфиналната серия на Запад до 1-1 на победи, след като преди няколко дни бяха отстъпили на тексасци в “Тойота Сентър”.

Австралиецът Джон Ингълс записа най-доброто си представяне откакто е НБА играч и вкара 27 точки за 36 минути игра. Той реализира 7/9 от зоната за 3 точки и добави 3 борби и 2 асистенции къ мстатистиката си. Новобранската сензация на Джаз Донован Мичъл вкара 17 точки при лоша стрелба, но компенсира своите 15 пропуска от игра с 11 асистенции. Алек Бъркс също вкара 17 точки, а Руди Гобер и Джей Краудър добавиха по 15 точки всеки.

Младият Мичъл отново впечатли фенове и критици, след като пропусна стрелба от средно разстояние, но след това догони собствения си пропуск и го прати в коша със страхотна забивка.

В един момент от срещата - още преди почивката, гостите от Солт Лейк Сити бяха напред с 19 точки, но Рокетс намериха как да се върнат в двубоя. След значително по-силно второ полувреме дори поведоха с 2 точки рано през четвъртата част, но Джаз отново отговориха подобаващо, откъсвайки се напред след серия от 16-2, която бе достатъчна да им гарантира успеха.

Джеймс Хардън с 32 точки бе над всички за Хюстън, Крис Пол добави 23, а Клинт Капела приключи с 21. Хардън направи 11 асистенции, докато Капела овладя 11 борби. Ерик Гордън се включи с 15 точки от пейката.

Юта излъга домакините в собствената им игра и вкара 15 тройки от 32 опита (46.9%) срещу само 10/37 (27.0%) за Рокетс.

Мач №3 е в събота, когато серията се мести в Солт Лейк Сити.