Банско би Септември в оспорван мач

Отборът на Банско победи с 2:0 Септември Симитли в среща от междинния 29-ти кръг на Югозападната трета лига. Двата отбора направиха оспорван мач на стадион "Свети Петър".

И двете попадения в мача паднаха през второто полувреме.Капитанът на козлите Петър Лазаров откри в 53-тата минута, а десет минути преди края на срещата ветеранът Красимир Дурчов с втория си гол за сезона оформи и крайното 2:0. Срещата можеше да има и друг развой, но в 15-тата минута главният съдия Петър Григоров не отсъди дузпа и спести червен картон на Иван Топузов. Той фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Борислав Хазуров. Пропуски за гостите направиха и Анатоли Лулейски и Ибрахим Алим.

След този мач Банско и Септември се изравниха в класирането с по 44 точки. Козлите са 4-ти, а Септември е на 6-то място. Толкова има и петия Чавдар Етрополе.