Де Роси: Неотсъдената дузпа можеше да ни даде шанс

Капитанът на Рома Даниеле де Роси коментира иронично неотсъдената дузпа в полуфинала реванш срещу Ливърпул.

Със сериозен тон обаче опитният футболист отбеляза, че причината за отпадането на Рома не е този епизод, а катастрофалните минути в първия мач, когато “вълците” получиха пет безответни гола и макар и да върнаха два, намалиха шансовете си да продължат напред. В реванша Рома стигна до 4:2 в заключителните минути, но беше късно за ново чудо.

“Видях играта с ръка, огледах се и помислих, че ми е се е сторило. Бях там и видях всичко, но мнението ми няма никакво значение. Дузпата можеше и да обърне мача, но при всички положения ни даваше някакъв шанс, защото оставаше още половин час игра. Все пак изходът от полуфиналите се решава в 180 минути, а в Ливърпул ние получихме някакво затъмнение.

Гордея се с всички момчета, показахме, че не отстъпваме на останалите и сме длъжни да играем полуфинали в Шампионската лига поне веднъж на три години, а не по веднъж на 30. Ще работим, за да станем по-силен отбор”, коментира Де Роси.