Ди Франческо: Загубихме много време

Треньорът на Рома Еузебио ди Франческо не се задълбочи в коментар на ситуацията от второто полувреме на двубоя с Ливърпул, когато реферът подмина дузпа и червен картон за играта с ръка на Александър-Арнолд в наказателното поле след удар на Стефан Ел Шаарауи. Вместо това той се ядосваше на своите играчи за многото пропуски пред вратата.

“Изпитвам гняв и съжаление, защото вярвах, че може да сме на финал. Загубихме много време, трябваше да вкараме повече голове, имахме възможности за това. За Рома обаче този опит е важен. Колкото и да съм разочарован, не мога да не похваля футболистите си, защото изиграха едно почти идеално второ полувреме. Отборът свърши нещо невероятно по отношение на психология и целеустременост. Моят отбор изигра великолепен мач и аз вярвах, че можем да стигнем до обрат и крайна победа през второто полувреме. Да, подарихме два гола на противника и изоставахме с 1:2. Но начинът, по който реагирахме след това, ето с това се гордея. Много съм щастлив от факта, че укрепваме психически. Но имаме още дълъг път да извървим и трябва да прибавим още и още.

Сега за нас остава да се фокусираме върху това да си осигурим участие в Шампионската лига и през новия сезон. Можем да постигнем повече, убеден съм в това. Разбира се, ако реферът беше отсъдил дузпа и червен картон, това можеше да ни е от полза. Но и ние сами допуснахме грешки и си платихме за тях”, коментира Ди Франческо.