20 тройки пратиха Академик Бултекс 99 на полуфинал

Академик Бултекс 99 не допусна нова грешка и затвори серията си срещу Ямбол в четвъртфиналите на НБЛ след домакински успех в Пловдив със 103:72. Така тимът на Асен Николов допълни полуфиналната картина в елитната дивизия при мъжете, а в спор за място на финала ще се изправи срещу Балкан (Ботевград). Другата двойка противопоставя Левски Лукойл и Рилски спортист (Самоков).

Пловдивчани печелят плейофна серия за първи път след завръщането си на най-високото ниво в родния баскетбол, а днес бяха под пара от далечна дистанция, реализирайки фантастичните 55% от тройката - 20/36.

Домакините си бяха взели поука от изненадващото поражение в ямболската зала “Диана” преди няколко дни и днес показаха на какво всъщност са способни. Пловдивчани вкараха фантастичните 7 тройки от 7 опита в рамките на първата част, а това им донесе преднина от 33:23 след нейния край. Ямбол опита да окаже съпротива и съживи надеждата със серия от 7-0, скъсила изоставането до 33:30 рано през втората част, но Академик Бултекс 99 отново вдигна оборотите и на полувремето вече водеше с 54:37.

Тройките продължиха да валят една след друга и през третата част, която започна със серия от 17-3 в полза на Академик и в крайна сметка завърши с още по-голяма разлика в полза на местния отбор - 85:52 преди заключителните 10 минути. В последната четвърт преднината на домакините остана повече от убедителна и така последната сирена прозвуча при 103:72.

Васил Бачев вкара 18 точки за победителите, Мартин Дурчев се отличи с 16, а Никола Маравич и Айзея Юмипиг добавиха по 15.

Алън Арнет с 22 бе най-резултатен за Ямбол.