Костова и Найденова на 1/4-финал на двойки в Китай

Елица Костова и Александрина Найденова се класираха на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "125К" на WТА в Анин (Китай) с награден фонд 125 хиляди долара. Българките победиха четвъртите поставени Фан Ин Сюн (Китай) и Прартана Томбаре (Индия) със 7:5, 4:6, 10-7 за 1:42 час.

Двубоят беше прекъснат заради дъжд в края на втория сет. След подновяването китайките изравниха резултата, но в шампионския тайбрек Костова и Найденова доминираха и стигнаха до крайния успех.

Елица Костова достигна и до четвъртфиналите на сингъл и утре ще играе срещу представителката на домакините и водачка в схемата Шуай Пън.

32-годишната китайка е 39-а в световната ранглиста в момента. Тя има две титли в кариерата си в турнири на WТА и е заработила почти 9 милиона долара от наградни фондове.

28-годишната Костова е 189-а в света. Двете не са се срещали досега.