Български футболист завърши сезона в Англия с 14-ти гол

Талантливият български нападател Преслав Боруков завърши състезателния сезон с гол за тима до 23 г на Шефилд Уензди. Софиянецът се разписа за 1:0 в четвъртата минута срещу Бърнли.

Пет минути по-късно той уцели и напречната греда. Още до почивката обаче гостите обърнаха резултата до 1:2. Въпреки силната игра тимът на Боруков не успя да вкара нов гол. В крайното класиране на Северната група на отборите до 23 години Шефилд Уензди остана след Болтън и Нотингам.

Тимът на Боруков е трети, като Нотингам ги изпреварва само по голова разлика. Така "Шефилд" не успя да се класира за плейофите. Боруков пък завърши сезона с 8 гола за тима на "Шефилд" до 18 г и 5 за този до 23 г. Отделно нападателят се разписа веднъж и за националите до 18 г., или общо 14 гола за сезона.