Стеф Къри блестящ при завръщането си в игра

Стеф Къри отбеляза 28 точки за 27 минути на терена в първия си мач от повече от шест седмици и помогна на Голдън Стейт да победи със 121:116 Ню Орлиънс във втория мач от серията между двата отбора в Западната конференция.

По този начин шампионите в НБА защитиха домакинското си предимство и водят с 2:0 победи преди серията да се прехвърли в Луизиана.

Успехът обаче не дойде никак лесно заради солидния старт на "пеликаните", които водеха с 9 точки в един момент от първата четвърт. Двата тима си разменяха водачеството в резултата до средата на третата част, когато Голдън Стейт най-после успя да поеме пълен контрол над случващото се на терена и да успокои зрителите в "Оракъл Арина".

Кевин Дюрант бе най-резултатен за победителите с 29 точки, Дреймонд Грийн остана само на една борба от втори пореден "трипъл-дабъл" с 20 точки, 9 борби и 12 асистенции, а Андре Игуодала реализира 15 точки.

За Ню Орлиънс и петимата в стартовата петица вкараха поне 14 точки, но практическите липсващата помощ от пейката изигра лоша шега на гостите. Антъни Дейвис бе най-полезен с 25 точки и 15 борби, Джру Холидей регистрира 24 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Рахон Рондо направи 22 точки, 7 борби и 12 асистенции, като и открадна 5 топки.