ЛеБрон отново изнесе на гърба си Кливланд в драма с Торонто

Кливланд "открадна" домакинското предимство на Торонто, след като още в първия мач от полуфиналната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация се наложи като гост със 113:112 след продължение.

"Кавалерите" бяха изоставащи през всичките 48 редовни игрови минути и взеха първия си аванс в мача чак в продължението след кош на Кайл Корвър. Въпреки това Торонто имаше възможност да измъкне победата в самия край на срещата, но стрелбата на Фред ВанВлийт 3.4 секунди преди края бе неточна.

Канадският тим имаше 4 последователни възможности да реализира победен кош и в края на редовното време, след като ЛеБрон Джеймс бе изравнил за 105:105 половин минути преди края, но играчите на Дуейн Кейси се провалиха и при тези си опити.

ЛеБрон Джеймс отново бе най-добър за Кливланд с 26 точки, 13 асистернции и 11 борби - неговия 21-ви "трипъл-дабъл" в кариерата му в плейофите. Джей Ар Смит добави 20 точки за победителите, а Кайл Корвър завърши с 19.

За тима на Торонто, който водеше с 8 точки малко повече от 8 минути преди края на двубоя, най-резултатен бе ДеМар ДеРоузън с 22 точки. Центърът Йонас Валанчиунас приключи с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 21 борби, а Кайл Лаури вкара още 18 точки.