Вашингтон поведе в серията срещу шампиона Питсбърг

Александър Овечкин вкара решителния гол 67 секунди преди края и донесе успеха на Вашингтон с 4:3 над носителя на купа "Стенли" Питсбърг като гост, а столичани поведоха с 2:1 победи в полуфиналната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Овечкин добави и асистенция, а Джон Карлсон, Чандлър Стивънсън и Мат Нисканен също се разписаха. Никлас Бекстрьом завърши с 3 асистенции, а вратарят Брейдън Холтби отрази 19 шайби.

Джейк Генцел и Сидни Кросби се отличиха с по гол и асистенция за шампионите, Патрик Хорнквист също вкара, но това не беше достатъчно.

В полуфиналите на Запад Уинипег навакса пасив от 0:3 след първия период и достигна до успеха със 7:4 над гостуващия Нешвил и също поведе с 2:1 победи в серията.

Домакините стигнаха до обрат още през втората част, в която вкараха четири безответни гола, но нанесоха решаващия удар с нова серия от три попадения в последните пет минути на двубоя.

Блейк Уийлър и Дъстин Байфюлиън се отличиха с по два гола и асистенция за Уинипег, Пол Щастни допринесе с попадение и две асистенции, а Брендън Танев и Якоб Троуба също вкараха.

Вторият гол на Уийлър и попадението на Тонев дойдоха в последните 51 секунди на двубоя.

Майк Фишър, Пи Кей Сабан и Остън Матюс дадоха класически аванс на Нешвил още преди края на първата част, а в последствие Филип Форсберг изравни за 4:4 след малко повече от седем минути и половина игра в третия период, но победителите от редовния сезон не удържаха в края.