Шампионска Лига

Кралят е жив! Реал оцеля на “Бернабеу” и отново е на финал (видео + галерия)

01 май 2018 | 23:38 - Обновена
Отборът на Реал Мадрид отново е на финал в Шампионската лига. “Белият балет” елиминира Байерн (Мюнхен) на 1/2-финала след равенство 2:2 на “Сантиаго Бернабеу”. В първия мач в Германия мадридчани се наложиха с 2:1 и така с общ резултат 4:3 продължават напред. Реал обаче имаше доста късмет тази вечер, тъй като бе подложен на истинска обсада от своя съперник, а Кейлор Навас бе главен герой със своите спасявания. На отсрещната врата пък Свен Улрайх бе големият грешник, след като допусна нелеп гол във вратата си за 2:1.
Реал Мадрид - Байерн (Мюнхен)@@@
Йошуа Кимих даде преднина на гостите в 3-ата минута, но след това Карим Бензема отбеляза два гола в 11-ата и 46-ата минута, за да направи обрат за домакините. В 63-ата минута Хамес Родригес отново върна интригата, а до края Байерн направи още куп пропуски, но така и не успя да се добере до толкова нужния трети гол и в крайна сметка приключи участието си в турнира.

Зинедин Зидан стартира мача с Матео Ковачич вместо Каземиро. Лукас Васкес бе поставен като десен защитник, заменяйки контузения Даниел Карвахал. В атака за “лос бланкос” действаха Марко Асенсио, Карим Бензема и Кристиано Роналдо.
След като Хави Мартинес отпадна в последния момент за битката, Юп Хайнкес се принуди да заложи на Корентен Толисо. Тиаго Алкантара започна мача за сметка на контузения Ариен Робен. Роберт Левандовски води нападението, подкрепян от Хамес Родригес, Томас Мюлер и Франк Рибери.

Феновете на Реал надъхаха своите привърженици още преди началото на мача. Хиляди от тях бяха излезли да посрещнат рейса с футболистите на "Белия балет" при пристигането му на "Сантиаго Бернабеу.

Байерн започна мача агресивно и още във 2-ата минута Давид Алаба напредна отляво и опита нещо средно между удар и центриране по земя, като топката попадна в Кейлор Навас.

Само минута по-късно резултатът бе открит. Томас Мюлер центрира в наказателното поле, където двама защитници на Реал не се намесиха добре, топката се удари в тялото на Корентен Толисо и стигна до Йошуа Кимих, който отблизо отбеляза за 0:1.

Домакините бяха близо до изравняването в 7-ата минута. Тогава Кристиано Роналдо получи чудесен пас по земя в наказателното поле и стреля от движение, но покрай вратата.

В 11-ата минута изравняването стана факт. Марсело центрира отляво и сложи топката перфектно на главата на Бензема, който отблизо не сгреши за 1:1.

В 17-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Роберт Левандовски в наказателното поле, но съдията не пожела да посочи бялата точка.

В 32-ата минута Рибери проби отляво и намери Мюлер около точката на дузпата. Германецът веднага се обърна и опита удар по посока на вратата, но твърде слаб и в ръцете на Навас.
Само минута по-късно Байерн пропусна страхотен шанс да си върне преднината. Първо Левандовски напредна отляво и стреля мощно, Кейлор Навас изби, но топката стигна до Мюлер, който не съумя да отправи хубав удар, а накрая и Хамес Родригес не успя да отбележи отблизо в опразнената врата.

Реал обаче също дебнеше своя момент и в 39-ата минута Кристиано Роналдо получи пред наказателното поле, финтира защитник и шутира мощно по земя, но Свен Улрайх с блестяща намеса опази вратата си. При последвалия корнер Серхио Рамос се извиси и стреля опасно с глава, като топката спря в мрежата, но от външната страна на вратата.

В последната минута на полувремето Корентен Толисо реши да отправи изненадващ удар от около 25 метра и не бе никак далеч от целта, като топката профуча покрай вратата.

В добавеното време на първата част имаше нова спорна ситуация. При едно центриране в наказателното поле топката срещна ръката на Марсело, но и това остана незабелязано от съдиите и дузпа не бе отсъдена.

Още в началото на второто полувреме Реал излезе напред в резултата. Корентен Толисо върна неразчетено към вратаря Свен Улрайх, който направи груба грешка, пропускайки топката да мине под него и да стигне до Карим Бензема, който нямаше как да сгреши на празна врата за 2:1.

Байерн опита да отговори бързо и в 50-ата минута Давид Алаба отправи мощен шут извън наказателното поле, но Навас с блестяща намеса опази вратата си.

В 53-ата минута Лука Модрич опита диагонален удар, който профуча опасно близо до гредата, но в аут. Минута след това Марсело по прекрасен начин намери Роналдо в наказателното поле и португалецът стреля от воле, като направи страхотен пропуск.

Байерн обаче не бе готов да сломи глава и в 60-ата минута Матс Хумелс отправи удар отблизо, който по чудо не се озова във вратата. След това имаше разбъркване в пеналта, но до гол отново не се стигна.
В 63-ата минута гостите все пак стигнаха до ново равенство в резултата. Хамес Родригес отправи силен удар, който се отби от тялото на Рафаел Варан, но колумбиецът бе достатъчно съобразителен отново да стигне до топката и да я мушне през краката на вратаря за 2:2.

В 74-ата минута Кейлор Навас се отличи с ново блестящо спасяване. Корентен Толисо стреля мощно отблизо, но стражът с котешки рефлекс изби топката.
В 80-ата минута Томас Мюлер надскочи прекия си пазач и отправи удар с глава, но отново Навас бе непробиваем.

В добавеното време на двубоя Матс Хумелс стреля с глава след центриране от корнер, но не успя да намери очернатията на вратата. Малко по-късно отново Навас се отличи с блестяща намеса, пресичайки почти сигурен голов пас към Сандро Вагнер в наказателното поле. В последната секунда на срещата пък Томас Мюлер получи отлично центриране в наказателното поле, но сантиметри не му достигнаха да отправи удар по посока на вратата.
Така Реал Мадрид удържа равенството, което се оказа достатъчно, за да се класира на финала за трета поредна година. "Белият балет" вече чака да научи името на съперника си, срещу когото ще се изправи в битката за трофея в Киев измежду Ливърпул и Рома. Испанският гранд има шанс да стане първият отбор, който печели купата в Шампионската лига в три поредни издания на турнира.

Рафаел Варанжълт картон Рафаел Варан
84' Хамес Родригес  Хамес Родригесизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
74' Корентен Толисо  Корентен Толисоизлиза
Сандро Вагнер  Сандро Вагнервлиза
Матео Ковачичизлиза Матео Ковачич  73'
Каземировлиза Каземиро
Карим Бенземаизлиза Карим Бензема  72'
Гарет Бейлвлиза Гарет Бейл
Лукас Васкесжълт картон Лукас Васкес  65'
63' Хамес Родригес  Хамес Родригесгол
Лука Модричжълт картон Лука Модрич  62'
Карим Бенземагол Карим Бензема  46'
Карим Бенземагол Карим Бензема  11'
3' Йошуа Кимих  Йошуа Кимихгол