Юношите на Ботев спечелиха турнира в Сопот

Ботев Пловдив победи с 2:0 отбора на Черно море във финалния мач на турнира в Сопот SKF Meet The World. По този начин „канарчетата“ си осигуриха място на силния турнир Gothia Cup в Швеция, който е своебразно Световното клубно първенство в тази възраст (набор 2004).

Иван Аврамов откри в третата минута след грешка на стража на варненци, а Иван Иванов удвои преднината на своите в 13-ата при заучено положение от фаул. До края на частта пред Ботев се откриха още две добри възможности за гол, но те бяха пропуснати. След почивката пловдивчани намалиха оборотите и играта бе равностойна.